Irkçı taraftar insan hakları aktivisti çıktı!

Irkçı taraftar insan hakları aktivisti çıktı!
Irkçı taraftar insan hakları aktivisti çıktı!

Barklie bir insan hakları toplantısında kürsüde!

Paris metrosunda ırkçı sloganlar atan İngiliz taraftarlardan Richard Barklie'ın eski bir polis ve insan hakları örgütü üyesi olduğu ortaya çıktı.

RADİKAL - Geçtiğimiz hafta Fransa ’nın başkenti Paris’te bulunan bir metro istasyonunda, siyahi bir yolcunun trene binmesine engel olurken kameraya yakalanan kişilerden birisinin, “ Dünya İnsan Hakları Forumu” yöneticisi olduğu tespit edildi. Aynı zamanda eski bir polis memuru olduğu belirlenen Richard Barklie, ‘Olayın içinde bulunduğu için özür dilediğini ancak kesinlikle ırkçı birisi olmadığını’ ifade etti. Hiçbir Chelsea taraftar grubuna mensup olmadığını söyleyen Barklie, ırkçı slogana katıldığı iddialarını ise reddetti.

ÖMÜR BOYU YASAK

Çalıştığı İnsan Hakları Forumu’nun diğer yöneticileri, Barklie’nin ifadelerini destekledi. Onun bugüne kadar onlarca insan hakları programına katıldığını savunan yöneticiler kesinlikle bir yanlış anlaşılma olduğunu öne sürdü. İngiliz polisinden bir sözcü ise, ülke dışında gerçekleşen olaylar hakkında yapılan suçlamalardan dolayı kimseyi tutuklayamacaklarını, ancak kulüpten yapılan açıklamaya göre belgelerle olaya dahil olduğu saptanan herkesin ömür boyu maçlara seyirci olarak katılmaktan men edileceğini açıkladı. ( Milliyet )


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Fransa

  ,

  Milliyet

  ,

  Metro

  ,

  Sözcü

  ,

  taraftar

  ,

  ülke

  http://www.radikal.com.tr/130009813000982

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  - momentum

  Anaa... Aynı bizimkiler gibi. Hem kibir ve ırkçılık, hem de insan hakları aktivistliği nasıl bir arada oluyormuş... Herhalde orada da bu insan hakları, hayvan hakları, çevre, HES, lambada, aktivistlik falan, arada böyle beyaz Türklük (beyaz İngilizlik) çağrışımlarına konu oluyor. Mesela bizde hem Araplara ve türbanlı piknikçilere sövmek hem de Dersim'de baraj inşaatına engel olmak aynı siyasi tipolojidedir. Eğer İngilizler hala anlamamışlarsa ben kendilerine anlatabilirim.

  Celiski - user1107643

  "Olayın içinde bulunduğu için özür dilediğini ancak kesinlikle ırkçı birisi olmadığını ifade etti." E ben miydim bagiran "irkciyiz ve böylesi hosumuza gidiyor" diye?