IŞİD 3 peşmergenin başını kesti

IŞİD 3 peşmergenin başını kesti
IŞİD 3 peşmergenin başını kesti
Terör örgütü IŞİD, 3 peşmergeyi başlarını keserek öldürdüğü bir video yayınladı.

RADİKAL – Terör örgütü IŞİD, Rezkar Muhammed Salih, Piştivan Osman Resul ve Hişam Nabil Hurşit adlı üç peşmergeyi başlarını keserek öldürdüğü bir video yayınladı. Peşmergelerin farklı bölgelerde infaz edildiği görüldü.

Press Tv’de yer alan habere göre, videodaki militanların Kürtçe konuştuğu duyuldu. Peşmergeler IŞİD’in işgal altında tuttuğu Musul’da öldürüldü. Videodaki militanlar, “İnfazlar, peşmergenin savaş dışı alanlarımıza saldırmasının sonucudur” dedi.

'MEYDAN OKUMA NEWROZ'U'

Öte yandan, videonun yayınlanmasının ardından Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi eski başbakanı Berham Salih, bu yılın Newroz’unun, “Meydan okuma Newroz’u” ilan edilmesi için yönetime çağrıda bulundu. Rudaw'da yer alan habere göre, Salih, “Bu Newroz, Kürtlerin IŞİD’e karşı birlikte verdiği mesaj için kutlanmalıdır. Peşmergeyi ve şehitlerin ailesini destekleyin. Kürtler şehit olan peşmergelerin ailelerine destek için birleşmeli ve insanlarımız için daha etkili bir uluslararası yardım için kampanya yürütmelidir” dedi.

Ban Ki-moon: IŞİD, vahşetin hesabını insanlık önünde verecek

Terör örgütünün Şubat ayında yayınladığı ve Irak’ın Kerkük kentinde çekilen videoda 21 peşmergenin kafes içinde oldukları görülmüştü.

IŞİD'in yıktığı tarihi eserler 3D yazıcıyla canlanacak

Anonymous IŞİD bağlantılı 9 bin 200 Twitter hesabını deşifre etti

ABD Dışişleri Bakanı Kerry: Esad'la konuşmak zorundayız

İlk 'Kürt uçağı' havalandı!