IŞİD, 9 yaşındaki kız çocuklarını 370 TL'ye satıyor

IŞİD, 9 yaşındaki kız çocuklarını 370 TL'ye satıyor
IŞİD, 9 yaşındaki kız çocuklarını 370 TL'ye satıyor
IŞİD, 'ganimet' olarak adlandırdığı esir kadınları sattığı köle pazarı için fiyat listesi oluşturdu. 1-9 yaşındaki kız çocukları için 370, 10-20 yaşındaki çocuklar içinse 278 TL fiyatı uygun gören IŞİD, Türk ve Suriyelilerin istedikleri kadar kadın satın alabileceklerini de hükme bağlamış.

RADİKAL- Irak Şam İslam Devleti'nin (IŞİD) işgal ettiği yerlerde yakaladığı Hıristiyan ve Ezidi kadınları köle pazarlarında sattığı iddiaları ilk kez resmi olarak belgelendi. Irak'ta öldürülen IŞİD'in 'emir' statüsünü verdiği üst düzey bir yöneticisinin üzerinden çıkan ve örgütün mührünün bulunduğu belgede, IŞİD tarafından bir pazar kurulduğu, burada Hıristiyan ve şeytana tapan kadınların satıldığının yazıldığı belirtildi.

Üzerinde hicri takvime göre 14 Zilhicce 1435 (16 Ekim 2014) tarihi bulunan belgede pazarda her yaştan kadının olduğu, yaşı büyük kadınların ucuz, yaşı küçüklerin ise daha pahalı fiyata satıldığı belirtildi.

"ALIŞVERİŞİ KABUL ETMEYENLER ÖLDÜRÜLECEKTİR"

IŞİD'in Ezidi kadınları köle gibi alıp satmasının görüntüleri çıktı

IŞİD'in sadece yönetici düzeyindeki emirlerine gönderdiği belirtilen 'Ganimet satış fiyatları' belgesinde, "Bismillahirrahmanirrahim. Bize bir haber geldi. Kadınları ve ganimetleri satmak için bir çarşı var. Bu çarşıda fiyatlar şu anda çok düştü. Fiyatların düşmesi İslam ekonomisi düştüğü içindir. Bu alışverişi kabul etmeyenler öldürülecektir" ifadeleri yer aldı.

Belgede ganimet satışındaki düşüşün ardından IŞİD gelirlerinin ve mücahitlerin finansmanının karşılanması nedeniyle ganimetlerin satıldığı pazarlara kontrol konulmasının gerektiği kaydedildi. 

1-9 YAŞINDAKİ KIZ ÇOCUKLARI 200 BİN DİNAR

Belgenin alt kısmındaki fiyat listesinde satılacak kadınların tümünün yanında 'Şeytana tapan veya Hıristiyan kadınlar' ifadeleri yer aldı. Listeye göre 30- 40 yaş arasındaki bir kadının 75 bin dinara (139 TL) satılacağı belirtildi. Listede 20-30 yaş arasındaki kadının 100 bin dinar (186 TL), 10-20 yaş arasındaki kadının 150 bin dinar (278 TL), 40-50 yaşında olan kadınların 50 bin dinara (92 TL) satılacağı kaydedildi. Listenin en altında ise 1-9 yaş aralığında bulunan kızların ise 200 bin dinara (370 TL) satılacağı talimatı verildi. 

TÜRKLER VE SURİYELİLER İSTEDİĞİ KADAR KADIN ALABİLİR

Belgenin en alt kısmındaki açıklamada ise bir kişinin en fazla 3 kadın alabileceği belirtildi. Açıklama kısmında sadece Türkler ve Suriyelilerin istediği kadar kadın satın alabileceği ifadeleri yer aldı. 

Irak'ta bulunan güvenlik güçleri, IŞİD'in Musul'da büyük bir ekonomik kriz yarattığını ve örgütün bu krizden kurtulmak için çareler aradığını belirtti. Uzmanlar, ele geçirilen belgenin örgütün köle pazarlarındaki satışı düzenlemek için yazmış olabileceğini kaydetti.
(DHA/Felat BOZARSLAN)


  http://www.radikal.com.tr/126402612640264

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  kariyer - user522560

  Bu da kızlar için biçilmiş kariyer

  görünen köy kılavuz istemez - user386163

  Ne İŞİD miş arkadaş - user948457 adlı arkadaşa cevap, arkadaşım islamı yazmaya ne gerek var yaşayarak görüyoruz..... olmayan islamı uydurarak yazın mı diyorsun yani

  ne IŞİD miş he mi? - degreeoffreedom

  "Gerçek islam bu değil" zırvanızdan bıktık biz de. İslamın nesini anlatacaklar; IŞİD yeterince net bir şekilde anlatıyor. Açıp bakın, okuyun; Bakara Suresi 177, 178, 121. Ayetler; Nisâ Suresi 92. Ayet; Mâide Suresi 89. Ayet; Tevbe Suresi 60. Ayet; Nahl Suresi 75. Ayet; Mü'minûn Suresi 47. Ayet; Nûr Suresi 31-33, 58. Ayetler; Şuarâ Suresi 22. Ayet; Rûm Suresi 28. Ayet; Zümer Suresi 29. Ayet; Mücâdele Suresi 3, 4. Ayetler; Beled Suresi 13. Ayet.

  Ne İŞİD miş arkadaş - user948457

  Nerde saçma gerçek dışı haber varsa İŞİD'e yamıyorsunuz.İslamı kötülüyorsunuz farkında olmadan. İŞİD haberlerinden sıkıldık artık... Ticari kaygı beslemekten uzaklaşın... İŞİD le alaklı her gün onlarca haber ... Kolay yola kaçıyorsunuz .... İslamı anlatın İŞİD i anlatacağınıza...