IŞİD: ABD'li intihar bombacımız Tikrit'te Irak ordusuna saldırdı

IŞİD: ABD'li intihar bombacımız Tikrit'te Irak ordusuna saldırdı
IŞİD: ABD'li intihar bombacımız Tikrit'te Irak ordusuna saldırdı
Irak Şam İslam Devleti (IŞİD), ABD vatandaşı olan bir intihar bombacısının, Tikrit kentini geri almak için pazartesi operasyon başlatan Irak ordusundan bir grup askere saldırı düzenlediğini iddia etti.

RADİKAL - Irak Şam İslam Devleti (IŞİD), ABD vatandaşı olan bir intihar bombacısının, Tikrit kentini geri almak için pazartesi operasyon başlatan Irak ordusundan bir grup askere saldırı düzenlediğini iddia etti.

Rusya kaynaklı Sputniknews internet sitesinin haberine göre, Propaganda için kullanılan bir radyo kanalından açıklama yapan örgüt, “Kardeşimiz Edu Davud el Amriki (Allah onu huzuruna kabul etsin) patlayıcı dolu bir araçla kendini havaya uçurdu” ifadesini kullandı. ‘El Amriki’, ‘Amerikalı’ anlamına geliyor.

IŞİD söz konusu bombacının kimliği hakkında daha fazla bilgi vermedi. Ardından IŞİD bağlantılı sosyal medya hesaplarında el Amriki’nin yalnızca gözleri görünen bir fotoğrafı paylaşıldı.

İDDİA DOĞRUYSA, IŞİD'İN İLK ABD'Lİ İNTİHAR BOMBACISI
İddia doğruysa, el Amriki adı verilen terörist, IŞİD safında savaşırken intihar saldırısı düzenleyen ilk ABD vatandaşı olarak kayıtlara geçecek. ABD’li yetkililer, 180’e yakın ABD vatandaşının IŞİD’e katıldığını, yaklaşık 40’ının da geri döndüğünü açıklamıştı.