IŞİD bir Çeçen'in başını kesti, Kadirov intikam yemini etti

IŞİD bir Çeçen'in başını kesti, Kadirov intikam yemini etti
IŞİD bir Çeçen'in başını kesti, Kadirov intikam yemini etti
IŞİD, casus olduğu gerekçesiyle bir Çeçen'in başını kesti. Olayın ardından Çeçen lider Kadirov intikam yemini etti.

RADİKAL - IŞİD, Rus iç güvenlik servisi FSB hesabına çalıştığı gerekçesiyle Kasiyev Magomid adlı bir Çeçen'i Suriye'nin Rakka kentinde başını keserek öldürdü. İnfaz görüntülerini internet üzerinden yayınlayan örgüt, IŞİD hedeflerini bombalayan Putin yönetimini de tehdit etti. IŞİD bugüne kadar ilk kez bir Rus vatandaşının infaz görüntülerini yayınladı.

Aynı zamanda görüntüler "Cihatçı John" olarak bilinen Muhammed Emvazi'nin geçen ay öldürülmesinden beri yayınlanan ilk infaz görüntüleri niteliğini taşıyor. Görüntülere göre, IŞİD militanı olan ve anadili gibi Rusça konuşmasından bu ülke vatandaşı olduğu anlaşılan bir kişi, elindeki bıçakla casus olduğu iddia edilen Çeçen'in arkasında durarak bir süre Putin yönetimini tehdit etti. Militan daha sonra Moskova hesabına, bu ülkeden gelen IŞİD militanları hakkında bilgi toplayarak FSB'ye aktardığı ileri sürülen 24 yaşındaki Magomid'in başını kesti. 

Erdoğan'dan Putin'e sert IŞİD petrolü yanıtı: İspat edemezsen koltuğu bırakacak mısın?

Çeçenistan lideri Ramazan Kadirov, IŞİD militanlarının Çeçen kökenli bir Rusya vatandaşını öldürdüğünü doğruladı. Kadirov, "Bunu yapanlar her kimse cezasız kalmayacak" dedi.

Lavrov: Türkiye-Suriye sınırı kapatılmalı