'IŞİD dünya şampiyonunu infaz etti'

'IŞİD dünya şampiyonunu infaz etti'
'IŞİD dünya şampiyonunu infaz etti'
Dünya şampiyonluğu bulunan ve Ocak'ta IŞİD'e katılan 29 yaşındaki Valdet Gashi'nin, örgüt tarafından öldürüldüğü iddia edildi.

RADİKAL - Tayland boksunda iki dünya şampiyonluğu bulunan ve ailesini Almanya’da bırakıp IŞİD’e katılan Valdet Gashi’nin, Suriye ’de örgütten kaçma girişiminde bulunduğu için öldürüldüğü öne sürüldü. Birkaç hafta önce ailesi İsveç televizyonuna Gashi’nin Suriye’de öldüğünü söylemişti. Fakat dünya şampiyonu sporcunun ölüm nedeni net olarak belirtilmemişti.

Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü, Gashi’nin bir başka grupla Halep’ten kaçarken tutuklandığını ve Münbiç kentinde hapsedildikten sonra IŞİD tarafından öldürüldüğünü öne sürdü. Fakat Londra merkezli örgüt, bir başka kaynaktan Gashi’nin hayatta olduğuna ve örgütten kaçmaya çalıştığına dair haber aldıklarını da belirtti.

İddiaya göre; Arnavut asıllı 29 yaşındaki Valdet Gashi, bu yıl Ocak ayında IŞİD’e katılmak üzere Almanya’dan ayrıldı. İki kızını ve eşini geride bırakan sporcu daha önce verdiği bir mülakatta “Hayır yaparken ölürsem eğer, elbette mutlu olurum” diyerek verdiği kararın arkasında durduğunu söylemişti. (Hürriyet)

Deniz Zeyrek: Suriye'den 1050 cenaze geldi, 300'ü IŞİD üyesi

İspanya Suriye'den yardım isteyecek

Mikdad: İsrail bizden sonra Türkiye'yi yok etmeyi düşünüyor

'O kimlik IŞİD'den Türkiye'ye mesaj'