IŞİD emirinin evinde kokain bulunduğu iddia edildi

IŞİD emirinin evinde kokain bulunduğu iddia edildi
IŞİD emirinin evinde kokain bulunduğu iddia edildi
Amerikan yayın kuruluşu Vice News, IŞİD'den kurtarılan bir evde, terör örgütünün emirine ait bir poşet kokain bulunduğunu öne sürdü.

RADİKAL – ABD ’nin New York kenti merkezli medya kuruluşu Vice News, Irak Şam İslam Devleti’nden kurtarılan bir evde kokain bulunduğunu iddia etti. Buna göre, YPG tarafından öldürülmeden önce binada yaşayan terör örgütü emiri Ebu Zahra’nın olduğu öne sürülen kokain, militanlara veriliyordu.

Kürt gazeteci Mustafa Ali’nin rehberliğinde bölgeye giden Vice News muhabiri Joakim Medin, 32 yaşındaki YPG komutanı Dayan’la konuşmuş. Güney cephesinde bir çatışmada Ebu Zahra’nın öldürülmesini anlatan Dayan, “Evde ona ait birkaç eşya bulundu” dedi. Bunun üzerine Almanca konuşan bir YPG’linin yanlarına eşyalarla geldiğini belirten Medin, bunların arasında dizüstü bilgisayar, hançer ve “beyaz toz dolu” bir poşetin yer aldığını ifade etti. YPG’lilerin poşette ne olduğunu bilmediğini söyleyen muhabir, tozu tattığını ve maddenin kokain olduğunu öne sürdü.

'Birkaç gün içinde IŞİD'i Kobani'den sileceğiz'

IŞİD '2015 bütçesini' açıkladı

 'BEYAZ TOZ MİLİTANLARA DAĞITILIYORDU'

YPG’lilerin “Kokain? O nedir?” diye sorduğunu anlatan Medin, bölgedeki Kürt savaşçıların daha önce bu uyuşturucuyla karşılaşmadığını ifade etti. Ne var ki, Dayan, “beyaz tozu” IŞİD militanlarına dağıtıldığını gördüğünü vurguladı.

ABD'li sörf eğitmeni YPG'ye katıldı


IŞİD militanlarının özellikle çatışmalardan önce uyuşturucu kullandığına dair haberler daha önce de basında yer almış ve Kürtler daha önce de uyuşturucu olduğundan şüphelenilen haplar bulduklarını açıklamıştı.

Suriyeli televizyon yıldızı Danimarka'da öldürüldü

Twitter'da paylaşım yapan IŞİD militanı yerini de işaretledi

IŞİD 12 Iraklının infaz görüntülerini yayınladı

'IŞİD Lübnan'da kontrolü ele geçirmeye çalışıyor'