IŞİD Hırvat rehineyi öldürmekle tehdit etti

IŞİD Hırvat rehineyi öldürmekle tehdit etti
IŞİD Hırvat rehineyi öldürmekle tehdit etti
Daha önce IŞİD'e biat eden Sina Vilayeti adlı örgüt, hapishanelerde bulunan Müslüman kadınların 48 saat içinde serbest bırakılmaması durumunda, Hırvat Tomislav Salopek'i öldürmekle tehdit etti.

RADİKAL - IŞİD’in Mısır kolu Sina Vilayeti, 48 saat içinde hapishanelerde bulunan Müslüman kadınların serbest bırakılmaması halinde, 22 Temmuz’da kaçırdığı Hırvat Tomislav Salopek’i öldüreceğini yayınladığı bir videoyla açıkladı.

Hürriyet’te yer alan habere göre, sosyal medyada paylaşılan videoda, elinde bıçak olan bir örgüt üyesi ile dizlerinin üzerine çökmüş bir adam görülüyor. Yanında IŞİD bayrağı bulunan adam, kendini 30 yaşında, evli, iki çocuk babası Tomislav Salopek olarak tanıtıyor. Salopek sonrasında ise “Mısırlı yetkililer hapishanelerde tutulan Müslüman kadınları 48 saat içinde serbest bırakmazsa, Sina Vilayeti askerleri beni öldürecek” diyor.

Suriye: IŞİD'le mücadele çabaları Şam'ı kapsamalı

İngiliz Yabancılar ve Milletler Topluluğu Ofisi, İsrail’e komşu olan Sina Yarımadası’nı yüksek riskli bölge ilan etti ve vatandaşlarına bölgeye seyahat etmemeleri tavsiyesinde bulundu.

30.Bölük Nusra Cephesi'yle 'savaşmak istemiyor'

Türkiye'den kalkan ABD uçakları Suriye'deki hedefleri vurdu

Putin'in IŞİD'le mücadele planı