'IŞİD, kadınları Nutella ve yavru kedilerle örgüte çekiyor'

'IŞİD, kadınları Nutella ve yavru kedilerle örgüte çekiyor'
'IŞİD, kadınları Nutella ve yavru kedilerle örgüte çekiyor'
Amerikan CNN kanalında program sunan Carol Costello, 'IŞİD, kadınları örgüte Nutella ve yavru kedilerle çekiyor' ifadelerini kullanınca sosyal medyada alay konusu oldu.

RADİKAL – Son haftalarda yayın kazalarıyla konuşulan Amerikan CNN kanalı, IŞİD’in örgüte militan toplama stratejilerinin tartışıldığı bir programla bir kez daha gündeme geldi. Program sunucusu Carol Costello’nun “IŞİD, kadınları örgüte Nutella ve yavru kedilerle çekiyor” ifadelerini kullanmasının ardından kanal sosyal medyada alay konusu oldu.

Konuğu Nimmi Gowrinathan’la terör örgütünün militan sayısını artırması konusunda görüşlerini paylaşan Costello, “IŞİD, internet üzerinde Nutella kavanozları, yavru kedi fotoğrafları ve emojiler hakkında konuşuyor. İnsanlara, savaş alanındaki hayatlarının normalden farklı olmadığını göstermeye çalışıyorlar. Nutella yiyorlar ve sanırım yavru kedi besliyorlar” dedi. Costello’nun konuşması esnasında ekrandaki “IŞİD, kadınları yavru kedi ve Nutella’yla örgüte çekiyor” yazısı ise sosyal medyada birçok kez paylaşıldı.

BM Irak Elçisi: IŞİD organ kaçakçılığı yapıyor

Barzani: IŞİD'le savaşta bin peşmerge hayatını kaybetti

BMGK, bugün Libya için acil toplanacak