IŞİD kendi yargıcını idam etti

IŞİD kendi yargıcını idam etti
IŞİD kendi yargıcını idam etti
Acımasız infazlarıyla sıkça gündeme gelen IŞİD'in, bu kez kendi yargıcını idam ettiği öne sürüldü.

RADİKAL - Der Spiegel’in internet sayfasında yer verdiği habere göre, IŞİD, şeriat komisyonu sorumlusu Tunus kökenli yargıç Abu Jaafar al-Hattab’ı, tekfir anlayışını (inanmış birisini kafir ilan etme) gereğinden fazla kullanarak,  idam kararlarında aşırıya kaçtığı gerekçesiyle öldürdü.

Al-Monitor haber portalına dayandırılan haberde, Hattab ile birlikte tekfir anlayışını aşırı yorumlayan üst düzey IŞİD sorumlularının da tutuklandığı aktarılırken, Hattab dışındaki diğer tutukluların akıbetinin bilinmediği kaydedildi. DHA


  http://www.radikal.com.tr/131233413123341

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Biri bana açıklasın noolur! - anarshit

  Devletler Kürt savaşçılara silah gönderiyor, Sonra o silahları kullanabilmek için haftalarca eğitim veriyor. IŞİD ele geçirdiği en son model US silahlarını direkt kullanabiliyor. Bu kadar şeyi nereden biliyorlar? Kim öğretti? Kıyafetler, idam çekimleri son derece profesyonel! Hangi modacı kıyafet çizimlerini yaptı, hangi prodüktörler 2 dakika gibi görünen fakat tüm gün sürdüğü anlaşılan çekimleri ve montajlarını yaptı? Boğazı kesilenler niye bu kadar sakın ve aklı başında? Hangi uyuşturucu buna sebep oluyor? Çok fazla idam kararı alıyor diye kendi yargıcını da infaz etmek hangi mantığın ya da uyuşturucunun yüzünden oluyor? Neden bunlara müslüman değil deniyor? İslam adına yapmıyorlar mı bunu? Ateizm, Budizm ya da Satanizm adına yapıyorlar da ondan mı öyle deniyor?