IŞİD, Kerkük'e saldırdı: Çok sayıda ölü ve yaralı var

IŞİD, Kerkük'e saldırdı: Çok sayıda ölü ve yaralı var
IŞİD, Kerkük'e saldırdı: Çok sayıda ölü ve yaralı var
IŞİD, Kerkük'ün Dubız ilçesinde kaymakamlık ve polis merkezinde 2 intihar saldırısı düzenledi. Saatler süren çatışmanın ardından 2'si intihar saldırganı 6 IŞİD'linin öldürüldüğü açıklandı.

RADİKAL - Irak'ın Kerkük kentine bağlı Dubz ilçesine saldıran IŞİD militanları ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Kerkük İlçeler ve Nahiyeler Polis Müdürü Tuğgeneral Serhad Kadir, saldırıda ölü ve yaralıların olduğunu söyledi.

Rûdaw Kerkük Muhabiri Hiwa Hüsamettin, saldırıyla beraber bazı IŞİD'lilerin kaymakamlık ve polis merkezi binalarına girmeye başladığını, IŞİD'lilerle güvenlik güçleri arasındaki çatışmanın sürdüğünü belirtti.

'6 IŞİD'Lİ ÖLDÜRÜLDÜ'

Rûdaw çatışmada 6 güvenlik görevlisi ile 2'si intihar saldırganı 6 IŞİD'linin öldüğünü açıkladı.

Dubz Kaymakamı Abdullah Salihi ise, kaymakamlık binasını ele geçirmek isteyen IŞİD'in önce polisin olduğu noktalara 2 intihar saldırısında bulunduğunu, ardından çatışmaların başladığını kaydetti.

Salihi, kaymakamlık binası çevresindeki diğer IŞİD militanlarının güvenlik güçlerince kuşatmaya alındığını ve çatışmaların devam ettiğini sözlerine ekledi. 

BÖLGEYE TAKVİYE GÜÇ GÖNDERİLDİ

IŞİD saldırısına maruz kalan ilçedeki birçok yol trafiğe kapatıldı. Çatışmaların yaşadığı kaymakamlık binası ve çevresi güvenlik çemberine alındı.

Operasyon için Kerkük'ten bölgeye takviye güç gönderildi.

'IŞİD'E AİT İHA DÜŞÜRÜLDÜ'

Öte yandan Rûdaw'a konuşan 6. Piyade Tugayı Komutanı İzettin Ali, peşmergelerin akşam saatlerinde IŞİD'e ait bir İHA'yı düşürdüğü bilgisini verdi.

Düşürülen İHA'da iki kamera bulunduğu kaydedildi.