IŞİD lideri Bağdadi'nin yardımcısı Musul'da öldürüldü

IŞİD lideri Bağdadi'nin yardımcısı Musul'da öldürüldü
IŞİD lideri Bağdadi'nin yardımcısı Musul'da öldürüldü
Terör örgütü IŞİD lideri Ebubekir Bağdadi'nin askeri yardımcısı Visam Kenan'ın Musul'da öldürüldüğü açıklandı.

RADİKAL - ‘Özgür Subaylar Hareketi’ adlı bir grup, Çarşamba gecesi Musul’da yaptıkları bir operasyonla IŞİD Lideri Ebubekir Bağdadi’nin askeri yardımcısı Visam Kenan’ı öldürdüklerini açıkladı. Özgür Subaylar Hareketi adlı grubun liderlerinden Muhammed el-Baac, basına yaptığı açıklamada Visam Kenan’ın Musul’un merkezindeki Faysaliye bölgesinde düzenlenen operasyonla öldürüldüğünü söyledi.

Arabi 21 haber sitesi konuyla ilgili haberinde Özgür Subaylar Hareketi’nin IŞİD’in Musul’u ele geçirmesinden sonra bu örgüte karşı savaşan gizli bir silahlı örgüt olduğunu bildirdi. 2004’te Irak El Kaidesinin önde gelen liderlerinden biri olan Visam Kenan’ın 2006’da  ABD 'liler tarafından cezaevine konduğu, 2010’da serbest bırakıldığı ve Suriye ’deki olayların başlamasından sonra terör örgütü Nusra Cephesi'ne katıldığı bildirildi.

ABD'den 'soykırım' kararında IŞİD'le savaşa gönderme

ÖNEMLİ YARDIMCILARINDAN

Nusra ile IŞİD ayrışmasından sonra Ebubekir Bağdadi’ye biat eden Visam Kenan’ın Bağdadi’nin en önemli yardımcılarından biri olduğu öne sürülüyor. Ancak Visam Kenan’ın öldürüldüğü konusundaki haberlerin bağımsız kaynaklarca henüz doğrulanmadığı bildiriliyor. (YDH)

Önce sarıldılar, sonra taşladılar

Lavrov: Rusya'nın en büyük düşmanı IŞİD

IŞİD'den 'havayolu' videosu


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  Irak

  ,

  Rusya

  ,

  Suriye

  ,

  haber

  ,

  örgüt

  ,

  Karşı

  ,

  IŞİD

  ,

  çarşamba