'IŞİD Lübnan'da kontrolü ele geçirmeye çalışıyor'

'IŞİD Lübnan'da kontrolü ele geçirmeye çalışıyor'
'IŞİD Lübnan'da kontrolü ele geçirmeye çalışıyor'
Terör örgütü Irak Şam İslam Devleti'nin Lübnan'da da kontrolü ele geçirmeye çalıştığı yönündeki istihbaratın Lübnan güvenlik birimlerini alarma geçirdiği bildirildi.

RADİKAL - Beyrut'taki istihbarat birimlerine göre, terör örgütü IŞİD, Lübnan'da da etkili olmaya çalışıyor. Lübnan Kamu Güvenliği Dairesi Başkanı General Abbas İbrahim, yaptığı açıklamada, IŞİD'in komşu ülke Suriye 'de Kalamun Dağları'ndaki çatışma mevkilerini güvenceye almak için önce sınır bölgesindeki köylerde kontrolü sağlamaya çalıştığını belirtti.

Reuters haber ajansına konuşan İbrahim, IŞİD militanlarının Lübnan topraklarını ele geçirmesini önlemek için güvenlik güçlerinin yüksek alarm durumuna geçirildiğini kaydetti. Lübnan, IŞİD saldırılarıyla Suriye'deki savaşa çekilmekten endişe ediyor. Çatışmalar geçen yıl Suriye'den Lübnan'a da sıçramıştı. 2014 yılında IŞİD ve El Kaide militanları sınır kenti Arsal'a saldırarak Lübnan askerlerini esir almıştı.

Lübnan'dan Suriyeli sığınmacı akınını kısıtlama kararı


  http://www.radikal.com.tr/126512912651291

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yorum - user912068

  Küfür tek millettir. Kimi PKK olarak çıkar, kimi başka bir şey olarak çıkar. IŞİD de öyle; Kuran?a uymayan şirk sistemine göre hareket eden bir sistem. Sonunda Mehdi (as)?a tabi olup, diz çökecekler. (A9 TV; 12 Haziran 2014) (Adnan Oktar)