IŞİD: Mekke'yi basacağız, Kabe'yi yakacağız

IŞİD: Mekke'yi basacağız, Kabe'yi yakacağız
IŞİD: Mekke'yi basacağız, Kabe'yi yakacağız
Irak ve Şam İslam Devleti (IŞİD) terör örgütü, el-Anbar şehrinin çöllerinden geçerek Suudi Arabistan'ın "Arur" şehrini kontrolleri altına alıp Allah'ın evini tahrip etme kararı aldı.

Radikal.com.tr - Irak ve Şam İslam Devleti (IŞİD) grubu üyelerine ait bir hesaptan Mekke'de bulunan Allah'ın evini tahrip etmek tehdidinde bulunularak şöyle denildi: "Allah'ın izniyle Şeyhimiz el-Bağdadi önderliğinde Mekke'de taşlara ibadet edenleri (Hacıları) öldürecek ve Allah'ın yerine ibadet edilen Kabe'yi de yıkacağız!"

TWİTTER 'DA TEHDİT YAĞDIRDI
Cumhuriyet'in haberine göre, "Ebu Turab el-Mukaddesi" adlı terörist Twitter hesabından şunları söyledi: İnsanlar taşlara dokunmak için Mekke'ye gidiyorlar, Allah için değil. Allah'a yemin olsun eğer Suudi Arabistan'ı fethedersek Allah'tan başkasına ibadet edildiği için Kâbe'yi yıkacağız."


  ETİKETLER:

  Twitter

  ,

  Irak

  ,

  İslam

  ,

  İslam Devleti

  ,

  IŞİD

  http://www.radikal.com.tr/1199426119942610

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Nerde bop başkanı dindar erdogan - user620592

  zamanında Atatürk'ün suud kralına çektiği telgraf ""suud kralı dikkatine !! tarafımıza ulaşan haberlere göre Allah'ın sevgili ve özel kulu, elçisi, peygamber efendimiz Hz. Muhammet Mustafa'nın kabrini yıkıp yerini degiştirecekmişsin. o mezarın tek taşına dokunursan kurtuluş savaşını bırakır ordularımla aşağı inerim. yıl 1919 haziran 26. mustafa kemal atatürk"" kaynak: cumhurbaşkanlığı atatürk arşivi. adamlar kabeyi yıkmakla tehdit ediyorlar.dinsiz kafir dediğiniz Atatürk zamanında böyle bir telgraf çekmiş,gerekeni yapmaya hazırlanmış.Bakalım sizin bop başkanınız dindar erdogan ne yapacak bu habere?

  Din ve Hilafet Sistemi çözüm getirseydi.. - user391431

  Din inanan (kul) ile Allah (inanılan) arasında olan özel bir ilişkidir ve öyle kalmalıdır. Bazı kişilerin (yani dinsizlerin) bu ilişkiye ihtiyacı yoktur. Bütün dinler tarih boyunca bir ekonomik sömürü, politik güç ve hükmetme aleti olarak kullanılmıştır ve kullanılmaktadır. Eğer din ve dindarlar insan ve toplum yaşamını ve ilişkilerini kitaba göre düzenlemekte başarılı olsaydı, Müslümanlar Peygamberin cenazesi kalkmadan kimin onun yerini alacağı kavagasına başlamazdı, dört halifeden üçü katledilmezdi, Peygamberin damadı ve torunu katledilmezdi, ve 1500 yıldır din adına devam eden işkence, ayrımcılık, bölücülük, savaşlar, katliamlar olmazdı. Dinin hiç bir insanlık sorununu çözmediği ve binlerce insanlık sorunu yarattığını sadece Islamda değil bütün dinlerde görür ve belegeyebilirsiniz. Hıristiyanlar ve öteki dinlere inananlar dini politikadan yüzlerce yıl önce ayırmışlar, bilim, akıl ve mantığın önderliğini kabul etmişler ve şu anda Avrupa, Kuzey Amerika ve bazı Asya ülkelerinde gördüğümüz aşamaya gelmisşler. Müslümanlar hala aynı Allah adına birbirlerini öldürmeyle, halifelik, kadınların şac örtüsü, giyimi, hangi mezhepin hak mezhep olduğu ve benzeri anlamsız kavgalarla uğraşıyorlar. Eğer halifelik ve şeriat sistemi başarılı olsaydı Emevi, Abbasi ve Osmanlı Imparatorlukları yıkılıp tarihin enkazı ve mezarlığına katılmazdı.

  Ağzı olan konuşuyor - user489909

  işid kendini süper güç sanıyor, arkasında güvendiği birileri var elbet. bekle bakalım herkesin bir oyunu var elbet

  Reform..! - vedat tatlıdil

  Kanaatimce İşid denen dinsizlerin 100 tane yanlışı varsa 2 tane doğrusu var..bir takım insanların Müslüman kimliğinde şeytan taşlamaları putperestliktir..hacerül esvede yüz sürmek de puta tapmaktır..mekke?den zorla sürülen İslam peygamberi yakın çevresinin medinede evlenip çoluk çocuk sahibi olamasından sonra mekkeyi unutmalarından endişe etti. Harbin hedefi elden gidiyordu..bu hedefi canlandırmak için kıbleyi, kudüsten mekkedeki kabeye çevirdi..unutmayı önlemek için dahiyane bir taktikle hac şartı getirdi..mekkeyi medinedeki Müslümanlara unutturmadı..kısacası peygamber harbin hedefini unutturmadı ve canlı tuttu. ibrahim peygamber kabeyi putlardan temizlemişdi ama hz. peygamberden sonra sonradan gelen İslam devletleri kabe?nin kendisini putlaştırdı..açın tevratın ilk bölümüne bakın..ibrahim peygamberin yaptırdığı kabenin adı ?kabe ? değildi..adı ? el aloha İsrail? di..israil?in allahı manasına..hiç kimsenin saçma sapan ve manası direkt olarak anlaşılmaya din uygulamalarına İslam deme hakkı yoktur..! islamın büyük bir devrime ihtiyacı vardır. en doğrusunu Allah ve onun özgür vicdanlı mümin kulları bilir..

  Nerdesin TSK - user403899

  Ey Türk ordusu. İslamın son ordusu. Nerdesin. Uyan artık. İslam kimlere kalmış. Boz bu kumpası.

  La Fontaine'nin masalları, - ARAGORA

  17.y.y. fransız şairi LaFontain'in bir masalı vardır.Çocuklar için yazılmış gibi görünürse de aslında bütün masalları büyükleredir..Kurt ile kuzu aynı dereden su içmektedirler.Kurt kuzuyu gözüne kestirmiştir.Kurt kuzuya ''Benim suyumu kirletiyorsun'' der..Kuzucuk da zavallı;''nasıl olur sayın kurt,ben alt taraftayım nasıl kirletebilirim suyunuzu ?''diye cevap verir.Kurt ,kurdun üzerine atlarken''Sen ne dersen de ben seni her şekilde yiyeceğim'' der ve oracıkta kuzuyu boğar..Kıssadan hisse; İslamı onlarca mezhebe,binlerce tarikate bölerseniz ;Mekkeyi yakmak için elbet bir maazeret bulunur..Sorun;islamın sahipsiz kalmış olmasıdır.Hz.Muhammedin (S.A.V)ölümünden sonra;hiç bir vesayet ve vekalet olmadığı halde;halifeler devri başlamış ve birbirine işkenceye kadar varan katliamlar yaşanmıştır.Mekke o zaman dahi Emevi hilafetince basılmış ve hem yağmalanmış hem de kadınlara tecavüz edilmiştir.Yani;islamın başına gelmiş ve gelecek belaların ne ilki ne de sonuncusudur.Maalesef bu işin sonunun nereye varacağını kimse bilememektedir..

  - momentum

  Ayrıca, bu sizin yaptığınızı önceden de yapan oldu, siz ilk değilsiniz. 10. Yüzylda “komüncü” nitelikte heteredoks bir İslam mezhebi olan Karmatiler Mekke’yi basmış, Kabe örtüsüne sığınanlar da dahil 20 bin hacıyı öldürmüş, Kabe örtüsünü parçalamış, hacer-ül esved’i söküp götürmüş, “Tanı göktedir, yerde kendine ev yapmaz” diye bağırmışlardı. Şia’nın İsmaililer koluna dahil oldukları söylense de, Şiilikle de pek alakaları yoktur, daha çok sosyalist eski İran mezhebi Mazdekçilik’e benzemektedirler.