IŞİD militanı 'kaba Araplardan' çok şikayetçi!

IŞİD militanı 'kaba Araplardan' çok şikayetçi!
IŞİD militanı 'kaba Araplardan' çok şikayetçi!
İngiliz IŞİD militanı Ömer Hüseyin, internette paylaştığı yazıda Arap militanların 'kötü davranışlarını' eleştirdi ve Arapların yaşam tarzının Batılılardan farklı olduğunu yazdı.

RADİKAL – Daha önce İngiltere’deki süpermarket zinciri Morrisons’da çalışan ve IŞİD’e katılmak üzere Suriye’ye giden İngiliz Ömer Hüseyin, kişisel blog ’unda kaleme aldığı yazıda Arapları eleştirdi. Hüseyin, ‘kaba Arap militanların’ ayakkabılarını çaldığını, çocuk gibi yemek yediğini ve sıraya girmediğini savundu.

Independent’ın haberine göre, Hüseyin, diğer cihatçıların kendi alanına girdiğini, uyumaya çalışırken yüksek sesle konuştuklarını ve çocuk gibi davrandıklarını aktardı. Ebu Said el Britani takma adlı Hüseyin, “Araplar ve Arap olmayanlar bir çizgide buluşuyor. Ne var ki, kabilelerin ve kültürlerin birleşmesi sonucu çatışmalar olacak” diyor ve IŞİD’e katılacak Batılılara sesleniyor: “Arapların kendilerine has bir kültürü var ve bu kültür Batılı yaşam tarzından ciddi derecede farklı.”

ABD: Eğit-donat programında 4-5 kişi kaldı

'ONLARA İLKOKUL ÇOCUKLARI GİBİ DAVRANDIM'

Hüseyin’in birkaç başlık altında topladığı ve aralarında “telefonu izin almadan çıkarmanın” da bulunduğu şikayetleri şu şekilde:

“Arapların ofislerinde sıra yok. Bir sırada yarım saat bekleyebilirsiniz ve bir Arap gelir, sıraya kaynar ve doğrudan içeri girer. Arap kardeşlerimiz ya da daha açık olmak gerekirse Suriyeliler, temel davranışlardan yoksun. Onlara yemek servisi yaparken odadaki herkes üstüme atladı. Dolayısıyla onlara, herkes oturana kadar yemek servisi yapmayı reddettim. Maalesef onlara ilkokul çocukları gibi davranmak zorunda kaldım.

Batı’da, herkesin odaya girerken çıkardığı ayakkabıyla odadan çıkması herkesçe bilinen bir gerçektir. Ancak burada, Şam’da, Suriyeli kardeşlerimiz herkesin birbirlerinin ayakkabısını paylaşabileceğine inanıyor. Bazen bir binaya giriyorsunuz ve ayrılırken, sizin ayakkabılarınızı giymiş birini birkaç metre ötede görüyorsunuz ve bu rahatsız edici olabiliyor.”

Hollanda başbakanının fotoğrafıyla sahte Suriye pasaportu çıkarttı

ÖNCE NUSRA'YA KATILMIŞTI

27 yaşındaki Hüseyin, 2014’ün Ocak ayında Suriye’ye gitmiş ve ilk olarak El Kaide’nin Suriye kolu El Nusra Cephesi’ne katılmıştı. Hüseyin’in daha sonra IŞİD’e katıldığı ifade edilmişti. Hüseyin, “İngiltere’yi bombalamakla” tehdit etmiş ve örgütün propaganda videolarında yer almıştı.

ABD'nin özel kara birlikleri Suriye'de

IŞİD videoları izleyen genç kız annesini öldürdü