IŞİD militanına 'Cersei Lannister cezası'

IŞİD militanına 'Cersei Lannister cezası'
IŞİD militanına 'Cersei Lannister cezası'
Libya'nın Derne kentinde Mücahit Şura Konseyi militanlarının, bir IŞİD'liye 'Cersei Lannister cezası' verdiği bildirildi. Buna göre, IŞİD militanına Game of Thrones dizisinde yer alan Cersei Lannister karakterine verilen cezanın bir benzeri uygulanarak sokaklarda yürütüldükten sonra asılarak idam edildi.

RADİKAL – IŞİD’in geçen günlerde kontrolünü kaybettiğini duyurduğu Libya ’nın Derne kentinde, El Kaide bağlantılı militanların kurduğu Mücahit Şura Konseyi üyelerinin, bir IŞİD’liye ‘Cersei Lannister cezası’ verdiği ortaya çıktı. Zira, IŞİD militanının, tıpkı Game of Thrones dizisinde yer alan Cersei Lannister karakteri gibi sokaklarda yürütüldüğü ve sonrasında asılarak idam edildiği bildirildi.

Daily Beast’in haberine göre, uzmanlar, militanın aşağılamak amacıyla sokaklarda yürütülmesini halka yönelik uyarı olarak yorumladı. Buna göre, yüzlerce kişinin izlediği olay, halka “IŞİD’le işbirliği yaparsanız, sonunuz böyle olur” mesajı vermeyi amaçlıyor.

IŞİD'den Müslüman Kardeşler'e: Bize biat edin

' ABD 'NİN DE HABERİ VAR'

Daily Beast’e konuşan ismini vermek istemeyen kaynaklar, ABD istihbaratının da olayın videosunu izlediğini belirtirken, Haziran’ın ortasında öldürülen militanın Iraklı Ebu Ali el-Anbari olduğuna inanılıyor.

Game of Thrones dizisinin beşinci sezon finalinde Kraliçe Cersei Lannister, İnanç adlı dini cemaat tarafından “ensest ilişki” suçlamasıyla sokaklarda çıplak yürümeye zorlanmıştı.

IŞİD'den çocuklara: Oyuncak bebeğin başını kesin

Gazze'de Hamas ve İslami Cihad'a eş zamanlı saldırılar

IŞİD Derne'yi kaybettiğini itiraf etti

IŞİD katliamın yeni görüntülerini yayınladı


  http://www.radikal.com.tr/140024214002421

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  SPOİLERLARINIZDAN BIKTIK! - user1119777

  bu nasıl bir saçmalıktır ya, alıgıyı "mainstream" öğelerle avlıyacaksınız diye bütün dizi keyfimin içine ettiniz, ilk başta john snow'un öldüğünü sizin kocaman ve haftalarca kalan yerde yattığı kanlı resimleriyle öğrendim, şimdi de cercei in cezalandırıldığını öğreniyorum ki haberlerin 2'sinide okumadım bile. birazcık başkalarının haklarına da saygı gösterin.