IŞİD militanları birbiriyle çatıştı: 23 ölü

IŞİD militanları birbiriyle çatıştı: 23 ölü
IŞİD militanları birbiriyle çatıştı: 23 ölü
Terör örgütü IŞİD bünyesindeki militanlar arasında çıkan çatışmada 23 kişinin öldüğü bildirildi.

RADİKAL - Peşmerge Güçleri’nin Musul Barajı yakınlarında düzenlediği operasyonlarla IŞİD’e büyük darbe indirdiği, örgüt mensupları arasında çıkan çatışmada 23 kişinin öldürüldüğü bildirildi.

Rudaw’a konuşan Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Musul Sorumlusu Said Memuzini, IŞİD’in Musul’da bir binayı bombaladığını belirtti. Said Memuzini, örgüt içindeki gruplar arasında, darbelerin ardından çatışma çıktığını ve 23 örgüt üyesinin öldürüldüğünü söyledi.

YPG ve Peşmerge Kobani'de 400 metre ilerledi


BAZI CESETLER PEŞMERGENİN ELİNDE

Peşmerge Güçleri, 21 Ocak günü IŞİD’in işgali altındaki Musul’un batısında bir operasyon gerçekleştirmişti. Operasyonda Keske ve Wanke nahiyeleri ile 7 köyü kurtarılmıştı. Memuzini, operasyonda aralarında Afganistan, Pakistan ve Suudi Arabistan vatandaşlarının da olduğu çok sayıda örgüt mensubunun öldüğünü ve bazı cesetlerin peşmergenin elinde olduğunu kaydetti.

Musul’da ekonominin dibe vurduğunu ve açlığın her geçen gün arttığını aktaran KDP Sorumlusu, “Örgüt halka baskı uygulamaya devam ediyor. Futbol maçı izleyen çocuklara bile işkence yapıyorlar” dedi.

Mesrur Barzani: 200 IŞİD militanı öldürüldü

Telafer-Musul-Şengal kavşağının kontrolü peşmergede

İspanya'da Müslümanlar IŞİD'i kan vererek protesto etti