IŞİD, Palmira'da onlarca genci infaz etti

IŞİD, Palmira'da onlarca genci infaz etti
IŞİD, Palmira'da onlarca genci infaz etti
Palmira'daki aktivistlerinden Ebu Abdurrahman, "IŞİD, Deyru'z Zor kenti ve çevresinden kaçarak rejim güçlerine katılan Şaitat aşiretine mensup onlarca genci infaz etti" dedi.

RADİKAL - Suriye ordusunun IŞİD'in kontrolüne geçen Humus'un doğusundaki antik Palmira kentine düzenlediği hava saldırısında 15 kişinin öldüğü bildirildi.

Rejim güçlerinin kentten çekilmesinin ardından Tedmur'un yoğun hava saldırılarına maruz kaldığını dile getiren Ebu Abdurrahman, "Kentte rejim ile IŞİD arasında yaşanan yoğun çatışmalarda iki taraftan da çok sayıda kişi öldü. Bazı sokaklar cesetlerle dolu " ifadesini kullandı.

IŞİD'in, Deyru'z Zor kenti ve çevresinden kaçarak rejim güçlerine katılan Şaitat aşiretine mensup bazı kişileri infaz ettiğini aktaran Ebu Abdurrahman, "IŞİD, Deyru'z Zor kentinde kendisine karşı savaşan ve daha sonra bölgeden kaçarak Tedmur'a gelen Şaitat aşiretine mensup olan gençleri idam etti. Kaç kişiyi idam ettiğini tam olarak bilinmiyor ama onlarca kişiyi infaz etti" dedi.

Ülkenin iç kesimlerindeki Humus'un doğusunda yer alan, önemli petrol ve gaz sahalarının bulunduğu antik Palmira kenti, Rakka ve Deyru'z Zor kentine gidilen yollar üzerinde bulunuyor. 


  ETİKETLER:

  Suriye

  ,

  Hava

  ,

  petrol

  ,

  dolu

  ,

  Karşı

  ,

  Rakka

  ,

  IŞİD

  ,

  öldü