IŞİD: Rus yolcu uçağını biz düşürdük

IŞİD: Rus yolcu uçağını biz düşürdük
IŞİD: Rus yolcu uçağını biz düşürdük
IŞİD, Mısır'da 224 kişinin öldüğü uçağı düşmesinden sorumlu olduğunu açıkladı.

IŞİD, Mısır'da 224 kişinin öldüğü uçağı düşmesinden sorumlu olduğunu açıkladı. Reuters'ın haberine göre IŞİD'in Mısır kolu Sina Vilayeti'ne ait Twitter hesabında 224 yolcuya mezar olan Rus yolcu uçağının kendileri tarafından düşürüldüğü iddia edildi. 

Mısır-Rusya uçağı düştü!

İddia, örgütün yarı resmi haber ajansı olarak tanımlanan internet sitesinde de yer aldı.Mısır güvenlik kaynakları uçağın teknik sorundan otürü düştüğünü açıklamış, herhangi bir dış müdahalenin söz konusu olmadığını ifade etmişti.

Düşen uçaktan kurtulan yok!

RUSYA: YOLCU UÇAĞININ FÜZEYLE VURULDU HABERLERİ YALAN

Rusya Ulaştırma Bakanı Maksim Sokolov, Rus Kolavia Metrojet Havayolları'na ait Airbus A-321 tipi yolcu uçağının teröristlerin attığı füzeyle düştüğü ile ilgili iddiaları yalanladı.

Rus basınına konuşan Sokolov, bazı basında çıkan söz konusu haberlerin doğru olmadığına işaret etti. Rus bakan, “Şarm el Şeyh - St.Peterburg uçağının güya teröristlerin attığı füzeyle düşürüldüğü haberleri bazı basında görülmeye başladı. Bu haberler doğru değil.” dedi.

Mısırlı yetkililer ile sıkı temas halinde olduklarına işaret eden Rus bakan, “Mısırlı yetkililer şuanda bu gibi benzer iddiaları doğrulayacak bilgilere sahip değil. Yakın zamanda orada uluslararası komisyon çalışmalar yapacak. Komisyon da toplayacağı malzeme ve yapacağı incelemeler bağlamında facianın nedenleri ile ilgili görüşünü açıklayacak.” şeklinde konuştu.

Kogalımavia Havayolu'na ait Airbus A321 tipi yolcu uçağı Moskova saati ile 06.51’de St. Petersburg’a varmak üzere Şarm-eş-Şeyh Havalimanı’ndan havalanmıştı. Uçak ile bağlantı, havalandıktan 23 dakika sonra kesilmişti. Haberlere göre, uçağın motorunda arıza olduğunu kuleye bildiren pilot Kahire Havalimanı’na acil iniş talebinde bulunmuştu.

Uçakta 7 mürettebat dahil 224 yolcunun bulunuyordu.