IŞİD: Türkiye Haçlı Ordusu'na katıldı

IŞİD: Türkiye Haçlı Ordusu'na katıldı
IŞİD: Türkiye Haçlı Ordusu'na katıldı
Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, IŞİD imamlarının dün Halep'in kuzeydoğusunda verdikleri Cuma hutbelerinde Türkiye karşıtı ifadeler kullandıklarını ve 'Türkiye Haçlı Ordusu'na katıldı' dediklerini öne sürdü.

RADİKAL – Suriye’de Esad karşıtı örgütlere yakınlığıyla bilinen Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SOHR), IŞİD imamlarının dün Halep’in kuzeydoğusunda verdikleri hutbede Türkiye karşıtı ifadeler kullandıklarını ve halkı Türkiye’ye karşı durmaya çağırdıklarını  iddia etti. SOHR’un açıklamasında, imamların “Türkiye İslam’ı desteklemiyor ve savunmuyor ama bununla övünüyor” dediği aktarıldı.

SOHR’un çeşitli kent ve kasabalardaki üyelerinin iddialarına göre, IŞİD imamları, “Herkes Türkiye’nin IŞİD’i desteklediğini düşündü ama bugün onlar IŞİD’lileri öldürmek ve IŞİD bölgelerinde sivillere ateş açmak amacıyla Haçlı Ordusu’na katıldı” ifadelerini kullandı.

IŞİD'in öldürdüğü astsubayın silahı ateş almamış

Türk jetleri PKK ve IŞİD hedeflerini vurdu

Dışişleri'nden flaş 'İncirlik Üssü' açıklaması

Obama: Suriye'ye yabancı militan akışını durdurmaya çalışıyoruz


  http://www.radikal.com.tr/140353514035351

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  HAÇLILAR ve TÜRKIYE - Secret Garden

  haberi okuyanlar,sanki turkiye daha once çok degerli bir islam ülkesiymişde sonradan haçlılarla ittifak yapmış sanacak.işidciler irakin incirlikden bölündüğünü bilmiyorlarmi acaba? ne işin var libyada (nato'ya) diyerek sonra biz müttefikiz ve destekliyoruz deyip libyada kaddafiye ne yapildi gormedilermi? akp den önce türk tvlerinde pohpohlanan çeçenlere ne oldu bilmiyorlarmi? moskovada açılan bir kürd evi (mala kurda) nin kapatılması karşılığında türkler bütün çeçen mücahitleri teker teker ruslara vermedimi? yarısı istanbulda rus ajanları tarafından katledilmedimi? şimdi işidcilerin salak oldugunumu veya tüm bunlari bilmediginimi düşünecegiz? ki işid içinde savasanlarin yarisi çeçen.iraktan suriyeye libyadan tunusa yemenden filistine bütün ortadogu ve arap ulkelerine yapilan saldirilar türkiyenin 300 abd nato üssünden veya bizzat destegi ile yapıldı.türklerin oyunudur bu.kullan at.geçmişde hizbuşeytan-hüdapar i kurup sakal biraktirdilar ve alttan destekleyip kürd hareketlerinin insanlarini katletiler.sonra gaffar okkan i kendileri şehit edip bununla hizbulahı suçlayıp bu sayede hiç suçsuz alakasız insanları katlettiler.hizbullah içindeki ajanlarini jitemcilerinide mukafatlandırdılar.türkiye hep böyleydi.hiç değişmedi.