IŞİD Türkmenlere saldırdı: 5 ölü

IŞİD Türkmenlere saldırdı: 5 ölü
IŞİD Türkmenlere saldırdı: 5 ölü
IŞİD, Halep'in kuzeyinde Türkmenlerden oluşan Sultan Murat Tugayları'na büyük bir saldırı düzenledi. Saldırıda 5 Türkmen savaşçı öldü, 6 kişi de yaralandı.

RADİKAL - IŞİD, Halep'in kuzey kırsalında bu sabah saatlerinde Türkmenlerden oluşan ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) çatısı altında yer alan Sultan Murat Tugayları'na büyük bir saldırı başlattı.

Sputnik'ten Hikmet Durgun'un haberine göre, Sultan Murat Tugayları'nın lideri Yusuf Salih, IŞİD'in bugün sabah saatlerinde Hummoş ve Vahşiye bölgesinde kendilerine ağır silahlarla saldırdığını belirterek, IŞİD'in mayınlı pusu kurarak, seyir halinde olan iki aracı patlattığını aktardı.

Libya'dan Arap ülkelerine IŞİD'e karşı destek çağrısı

Salih, mayın patlaması sonucu 5 Türkmen savaşçının öldüğünü, 6 savaşçının da yaralandığını belirtti. Saldırıda yaralananlardan üçünün Türkiye 'deki hastanelere kaldırıldığı, diğer yaralıların ise Azez ve Halep'teki hastanelere gönderildiği kaydedildi.

Salih, Halep'in kuzeyinde IŞİD'in ilerleyişinin durduğunu ve ÖSO ile IŞİD arasında şiddetli çatışmaların yaşandığını da sözlerine ekledi.

IŞİD'den 'İstanbul'u fethedin' çağrısı

Maliki'den Türkiye'ye suçlama: IŞİD ve El Kaide'yi destekledi

New York Times: Türkler patriot kararını duyunca mosmor oldu