IŞİD, Ürdünlü pilotu yakarak öldürdü

IŞİD, Ürdünlü pilotu yakarak öldürdü
IŞİD, Ürdünlü pilotu yakarak öldürdü
Terör örgütü IŞİD, rehin tuttuğu Ürdünlü pilot Muaz el-Kesasibe'yi yakarak infaz etti.

RADİKAL - Terör örgütü IŞİD'in alıkoyduğu Ürdünlü pilot Muaz el-Kesasibe'nin yakılarak öldürüldüğünü gösteren görüntüler yayınlandı. Yayınlanan video ve fotoğraflarda kafesin içine konulan Kesasibe'nin canlı canlı yakıldığı görülüyor. Ürdün devlet televizyonu ise IŞİD'in elinde esir olan pilotun öldürüldüğünü doğruladı. Ürdün Medyadan Sorumlu Devlet Bakanlığı, Ürdün hapisanelerindeki üst düzey IŞİD mensuplarının idam edileceği bildirildi

 

Ürdün Kralı Abdullah ABD ziyaretini yarıda kesti

Ürdünlü pilot Aralık ayında ABD öncülüğündeki koalisyona destek için çıktığı bir görevde kullandığı F16 Suriye 'de düştükten sonra IŞİD tarafından alıkonmuştu.

Ürdün devlet televizyonu IŞİD'in elinde esir olan pilotun öldürüldüğünü doğruladı.

ÜRDÜN HAPİSHANELERİNDEKİ ÜST DÜZEY İŞİD MİLİTANLARI İDAM EDİLECEKÜrdün Medyadan Sorumlu Devlet Bakanlığı, IŞİD'in, Ürdünlü pilot Muaz el-Kesasibe'yi öldürmesinin ardından, aralarında örgütün pilot karşılığında salıverilmesini istediği Sacide el-Rıvaşi ile "Ebu Huzeyfe" lakaplı Ziyad Kerbuli'nin de bulunduğu Ürdün hapisanelerindeki üst düzey IŞİD mensuplarının idam edileceğini açıkladı.

Ürdün, tutukladığı IŞİD üyelerini idam edecek

ÜRDÜN TAKASA HAZIR OLDUĞUNU AÇIKLAMIŞTI

Ürdün geçtiğimiz günlerde IŞİD'in isteği doğrultusunda Kessasibe'yi kurtarmak için rehine takasına hazır olduklarını açıklamıştı. IŞİD geçen hafta yaptığı açıklamada, El Kaide adına 2005 yılında bombalı saldırı düzenlemekten hüküm giyen ve Ürdün'de hapiste olan El Rişavi serbest bırakılmazsa elindeki iki Japon rehineyi ve Ürdünlü pilotu öldüreceğini belirtmişti.

Ürdün ve Japonya rehine takası için çalışırken birkaç gün ara ile iki Japon rehinenin öldürüldüğü haberi geldi. Takas için hazır oldukları çağrısı yapan Ürdün ise iki gün önce teklifini yineleyerek Kesasibe ile Rişavi'nin değiş tokuş edilmesini istediklerini belirtmişti.

ZİYARETİNİ YARIDA KESTİ

IŞİD’in Ürdünlü Pilot Muath al-Kasaesbeh’i demir bir kafesin içinde diri diri yakarak öldürdüğünü gösteren videoyu yayınlamasının ardından, Ürdün Kralı Abdullah Amerika ziyaretini yarıda kesti ve Ürdün’e dönme kararı aldı.

Ürdün Genel Kurmay Başkanı da pilotun ailesine çocuklarının IŞİD tarafından öldürüldüğünü haberini verdi.

Devlet televizyonu ise pilotun öldüğünü doğrulayarak infazın bundan bir ay önce 3 Ocak’ta gerçekleştirildiğini iddia etti.

Ürdünlü vatandaşlar bu gelişmeler üzerine Amman’da sokaklara döküldü ve Ürdün’ün elinde tuttuğu IŞİD üyelerinin idam edilmesi için gösteri düzenliyor.

 


  http://www.radikal.com.tr/128600212860023

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  - şev_baş

  Kanım dondu. Aklım böyle bir vahşeti kabul edemiyor. Bir insani bir canliyi diri diri yakarak öldürmek yazması bile zor..

  Ürdün cevap verirmi? - efeg27

  Sanırım Ürdünün elinde bir miktar IŞİD li var ve intihar bombacısı kadın... eğer dediklerini yaparlarsa hafta sonuna kadar hepsini idam ederler. Eğer protesto gösterileri falan olursa Ürdün katliama girişmekten zerre çekinmez ardından Mısır elindeki bütün İhvan mensuplarını bir ay içinde idam eder.

  Öfkeli gençler.!! - sblgngr

  Sayın Başbakan sizin şu öfkeli gençler biraz çok mu öfkeliler ne? Ne düşünüyorsunuz acaba gelinen bu noktada ? Halkınız en azından şöyle ağız dolusu bir kınama bekliyor, davranışlarla uyum halinde olanından. Ve o görüntüleri izlemek bir başbakan olarak görevinizdir. Hatırlatırım.