IŞİD videosundaki kadın Hayat Boumeddiene mi?

IŞİD videosundaki kadın Hayat Boumeddiene mi?
IŞİD videosundaki kadın Hayat Boumeddiene mi?
Terör örgütü IŞİD'in yayınladığı yeni videoda görülen kadının, Paris'te süpermarket saldırısını düzenleyen Amedy Coulibaly'nin eşi Hayat Boumeddiene olduğu öne sürüldü.

RADİKAL – Terör örgütü IŞİD, Fransız militanların yer aldığı yeni bir video yayınladı. Videodaki kadının, Paris’te bir süpermarkete saldıran Amedy Coulibaly’nin eşi Hayat Boumeddiene olduğu öne sürüldü.

CNN’in haberine göre, “Blow Up France 2” (Fransa’yı patlat 2) adlı videoda konuşan militanlar, Fransa’daki saldırıları yapanlara övgü dolu sözler sarf ediyor ve yeni saldırılar için çağrıda bulunuyor. Hakkında arama kararı bulunan Boumeddiene’in soruşturmasına yakın bir kaynak, CNN’e yaptığı açıklamada, “Fransız yetkililer videodaki kadının Hayat Boumeddiene olma olasılığını araştırıyor” ifadelerini kullandı.

IŞİD, Ürdünlü pilot Kesasibe'nin ölümünü kınayanların başını kesti

IŞİD, Ürdünlü pilotu yakarak öldürdü


'BARIŞ İÇİNDE OLMAYI BEKLEMEYİN'

Öte yandan, teröristler videoda, “Eğer siz demokrasi için savaşıyorsanız, biz de İslam için savaşıyoruz. Sizin işlediğiniz sayısız suça tam anlamıyla tepki göstereceğimizi anlamak zorunda kalacaksınız. Bizim haklarımızı elimizden aldınız. Dolayısıyla barış içinde olmayı bekleyemezsiniz” diyor.

Joaquin İstanbul'da Boumeddiene ile mi buluşacaktı?

Ürdün'den 'intikam' infazı: Sacide er-Rişavi asıldı!

FRANSA'DA NE OLMUŞTU?

Boumeddiene’in eşi Amedy Coulibaly, 9 Ocak’ta Paris’te bir süpermarkete saldırmış ve içeridekileri rehin almıştı. IŞİD militanı Coulibaly, dört rehineyi öldürdükten sonra kurtarma operasyonunda polis tarafından öldürülmüştü. Yetkililer o günden bu yana Suriye ’ye gittiği düşünülen Boumeddiene’i arıyor.

IŞİD'in Belçika'daki saldırı planı Türkiye'de mi planlandı?

Fransa'da terör saldırılarında dördüncü şüpheli paniği

Hayat Boumeddiene'in kaldığı otele polis baskını yapılmış

Hayat Boumeddiene, Türkiye'ye geldi, Kadıköy'de konakladı