IŞİD videosundaki militan Kobani'de öldürüldü

IŞİD videosundaki militan Kobani'de öldürüldü
IŞİD videosundaki militan Kobani'de öldürüldü
Terör örgütü IŞİD'in iki gün önce yayınladığı ve 10 yaşında çocuk ile bir militanın 2 'Rus ajanını' infaz ettiği videodaki militanın Kobani'de öldürüldüğü bildirildi.

RADİKAL - IŞİD'in iki gün önce yayınladığı ve Rus ajanı oldukları öne sürülen iki kişinin 10 yaşındaki bir çocuk tarafından öldürüldüğü videodaki militanın Kobani'de öldürüldüğü açıklandı. Görüntülerde Rus istihbaratından olduğu iddia edilen iki kişi elleri bağlı bir şekilde yerde otururken, bir IŞİD militanıyla eli silahlı küçük bir çocuk da bu kişilerin arkalarında durduğu ve iki kişinin sorgulandıktan sonra, bir çocuk tarafından infaz edildiği görülüyordu.

IŞİD'in yeni videosunda 10 yaşında çocuk yer aldı

AÇIKLAMA IŞİD'E YAKIN HESAPLARDAN GELDİ

Vatan'da yer alan habere göre, bugün akşam saatlerinde IŞİD'e yakın sosyal medya sitelerinden yapılan açıklamada, görüntülerde çocuğu eğittiği görülen Ebu Saad Dağıstani isimli IŞİD'linin Kobani'de öldürüldüğü duyuruldu.

ABD Kongre Binası'na bombalı saldırı girişimi

Öte yandan, ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM) koalisyon savaş uçaklarının bugün Kobani'de 6 hava saldırısı gerçekleştirdiğini açıkladı. Saldırılarda IŞİD'in 8 mevzisi ile bir zırhlı aracının vurulduğu kaydedildi.

Avusturya'da IŞİD alarmı

Danimarka, Norveç ve İngiltere'ye tehdit

IŞİD'den Charlie Hebdo kapağı için açıklama