IŞİD'den annelere 'cihatçı çocuk yetiştirme rehberi'

IŞİD'den annelere 'cihatçı çocuk yetiştirme rehberi'
IŞİD'den annelere 'cihatçı çocuk yetiştirme rehberi'
Terör örgütü Irak Şam İslam Devleti, anneler için 'cihatçı çocuk yetiştirme rehberi' hazırladı. İnternette ortaya çıkan 'rehberde', 'Çocuklarınıza cihatçı değerleri vermek için yedi yaşına gelmesini beklemeyin, çünkü o zamana kadar çok geç olabilir' deniliyor.

RADİKAL - IŞİD “cihat bebekleri” yetiştirmelerini sağlamak üzere anneler için "rehber kitap " çıkardı. Kitapta "cihatçı değerlerin çok erken yaşta verilmesi gerektiğinin" altı çizilirken, çocukların bebeklikten itibaren "ruhsal ve bedensel olarak güçlü yetiştirilmeleri" isteniyor. Bunun için annelerin gece İslamcı savaşçılara dair hikâyeler anlatması ve televizyonun tümüyle yasaklanması isteniyor. Tek izin verilen, cihat ruhunu güçlendireceği söylenen multimedya.Cumhuriyet'te yer alan habere göre, internet sitelerinde yayımlanan “Cihatta Kız Kardeşin Rolü” başlıklı kitapta, kadının oynayabileceği “en önemli” rolün cihatçı çocuk yetiştirmek olduğu belirtilerek, “Başlamak için 7 yaşına gelmelerini beklemeyin, çok geç olabilir” deniliyor. Kitapta, çocukları “mücahit gibi olmaya” teşvik için, “askeri ve benzeri kitaplar (tercihen resimli), CD’ler, videolar, çocukla beraber internet sitelerinin ziyaret edilmesi ve diğer internet kaynakları” öneriliyor. Kitapta annelere “yapay düşman” ya da kum torbası vasıtasıyla çocuğun güçlendirilmesi, “öfkesinin kontrol edilip yönlendirilmesi” tavsiye ediliyor.

IŞİD, rehin tuttuğu Ürdünlü pilotun fotoğrafını yayınladı

Twitter'da paylaşım yapan IŞİD militanı yerini de işaretledi


ÇOCUKLARA NİŞAN ALMA EĞİTİMİ

Çocuklara, oyuncak tabanca ve askeri oyuncak setleriyle nişan alma eğitimi verilmesi, dart oyunuyla göz ve el koordinasyonunun geliştirilmesi istenen kitapta, askeri sanatlara ve kamp yapmaya teşvik edilecek çocuklara, yüzme, dalgıçlık, okçuluk ve ata binmenin öğretilmesi, çocukların yabancısı olduğu bir ortamda yolunu bulabilmesi gerektiği belirtiliyor.

IŞİD yine sınıra dayandı


ABD Ortadoğu Medya Araştırmaları Enstitüsü (MEMRI) Başkanı Steven Stalinsky, IŞİD ve benzeri grupların beyin yıkama faaliyetlerini Batı’nın bilmesini istediği için kitabın yayınlandığını düşünüyor. Stalinsky, “IŞİD’e karşı ABD saldırılarının gidişatı önemli değil. Gelecek nesil Müslüman gençlere, şimdiden Batı’dan nefret etmeleri, cihat ve şehitlik aşılanıyor. Muharebe alanında eğitildiler, bomba ve intihar yeleği yapmayı, masum insanları çarmıha germeyi ve kafa kesmeyi biliyorlar. Bunu anlamalı ve hazırlıklı olmalıyız” diye konuştu.

'Avustralyalı manken IŞİD'e katıldı'


ÇOCUKLARI İNTİHAR KOMANDOSU OLARAK KULLANIYORLAR

BM’nin geçen ayki “Terör Düzeni: Suriye’de IŞİD Hâkimiyetinde Yaşamak” başlıklı raporunda da cihatçı örgütün çocukları savaşta, casuslukta ve intihar komandosu olarak kullandığı, “sistemli olarak araçsallaştırdığı ve istismar ettiği” kaydedilmişti.

İbadi: Bu yıl Irak teröristlerden temizlenecek

IŞİD'de ekonomik kriz ve iç çatışma