IŞİD'den Hamas'a tehdit: Kökünüzü kazıyacağız

IŞİD'den Hamas'a tehdit: Kökünüzü kazıyacağız
IŞİD'den Hamas'a tehdit: Kökünüzü kazıyacağız
IŞİD, sosyal medyada yayınladığı bir videoda, Hamas'ı tehdit etti. Videoda konuşan militan, 'Sizin, El Fetih'in ve İsrail devletinin kökünü kazıyacağız' ifadesini kullandı.

RADİKAL - IŞİD'in sosyal medyada paylaştığı bir propaganda videosunda, Gazze'nin örgütün yönetimine geçeceği tehdidi dile getiriliyor. Gazze'yi yöneten Hamas'ı başarısız olmakla ve 'İslam'ın gereklerinin yerine getirilmesi konusunda' yetersiz kalmakla suçlayan IŞİD, "Gazze'de Şeriat kanunları geçerli olacak" diyor.

Gazze'de Hamas'ın şeriat kanunlarını uygulamakta yetersiz kaldığını savunan militan şunları söyledi: "Yahudi devletinin, sizin, El Fetih'in ve tüm laiklerin kökünü kazıyacağız. Bugün Yermuk'ta ( Suriye 'deki Filistin mülteci kampı) ve Suriye'de olduğu gibi Gazze'de de şeriat kanunları geçerli olacak." 

IŞİD iki kadının başını kesti

IŞİD'e ait bu video, örgütün Hamas'ı ilk kez doğrudan tehdit etmesi açısından kritik önem taşıyor.

Hamas yetkilileri, cihatçı örgütlerin Gazze'de güç kazanmaması için çaba sarf ettiklerini dile getiriyordu. Ancak İsrail ise Hamas ve IŞİD'in birlikte hareket ettiğini savunuyordu. Nitekim İsrail İstihbarat Bakanı İsrail Katz, IŞİD ve Hamas'ın Sina Yarımadası'nda kaçakçılık, silah ticareti ve saldırılar konusunda işbirliği yaptığını öne sürüp "Gazze için birbirleriyle rekabet ettiklerini biliyoruz. Ancak Yahudiler konusunda amaçları ortak" açıklamasını yapmıştı. (Sputnik) 

Sina Yarımadası'nda askeri kontrol noktalarına saldırı

Tel Abyad'ın kontrolü yeniden YPG'de

ABD'li perakende devi Walmart'ta IŞİD bayraklı pasta krizi!