IŞİD'in Afganistan-Pakistan sorumlusu öldürüldü

IŞİD'in Afganistan-Pakistan sorumlusu öldürüldü
IŞİD'in Afganistan-Pakistan sorumlusu öldürüldü
IŞİD'in Afganistan ve Pakistan bölgesinde örgütün sorumlusu olan Hafez Sayeed'in Afganistan'ın Nangarhar kentinde öldürüldüğü bildirildi.

RADİKAL - IŞİD’in "Hurasan" diye adlandırılan Afganistan-Pakistan bölgesi sorumlusu ve örgütün bölgedeki bir numaralı adamı olarak bilinen Hafez Sayeed, Afganistan'ın Nangarhar kentinde öldürüldü. Afganistan İstihbarat Teşkilatı (NDS) tarafından yapılan yazılı açıklamada, Hafez Sayeed'in bir hava saldırısı sırasında öldürüldüğü belirtildi.

NDS, Sayeed'in Afganistan'ın doğu bölgesinde yer alan Nangarhar kentinin Açin ilçesinde öldürüldüğünü ifade etti. Sayeed’in öldürüldüğü hava saldırısının NATO güçleri tarafından cuma yapıldığı ve operasyon sırasında 30 IŞİD üyesinin daha öldürüldüğü belirtildi.   

Suriye ordusu Palmira'ya ilerliyor

Geçen bir yıldan beri Afganistan'ın doğu ve güney bölgelerinde bazı Taliban üyeleri IŞİD’e katılarak, ülkede IŞİD’in üye sayısının artması konusunda örgüte yardımcı oldu. Son dönemlerde ise, doğu bölgesinde IŞİD ve Taliban üyeleri arasında sık sık çatışmalar yaşanırken, bazı bölgelerde halk Taliban ve IŞİD çatışmalarından dolayı evlerini bırakıp güvenli bölgelere kaçıyor.

Genelkurmay Başkanlığı: 359 kişi yakalandı

HAVA SALDIRILARINDA ARTIŞ VAR

Afganistan'da bulunan ABD güçleri tarafından son günlerde IŞİD’e yönelik İnsansız Hava Araçları (İHA) ile düzenlenen saldırılarında da ciddi artış var.

75 yaşında 'IŞİD'e katılan' adamın oğlu: Babamı kandırdılar

Geçen hafta da, ülkenin Nangarhar kentinde ABD güçlerinin İnsansız Hava Aracı (İHA) ile düzenlediği saldırı sırasında, IŞİD’in Afganistan'daki iki numaralı adamı olarak bilinen Gul Zaman öldürülmüştü. Aynı günde Nangarhar kentinin Açin ilçesinde düzenlenen bir diğer İHA saldırısında ise 49 IŞİD üyesi öldürülmüştü. (AA) 

Nasrallah: Suriye düşerse Filistin düşer