'IŞİD'in poster kızları öldü'

'IŞİD'in poster kızları öldü'
'IŞİD'in poster kızları öldü'
Geçen yıl IŞİD'e katılan Avusturyalı iki genç kızın öldüğü iddia edildi.

RADİKAL - Geçen yıl Nisan ayında Avusturya’daki evlerinden kaçıp, Suriye’ye giden ve IŞİD’e katılan Bosna asıllı Avusturya vatandaşları Samra Kesinovic (17) ve Sabina Selimovic’in (16) öldüğü iddia edildi. Sabina’nın geçen yıl çatışmalar sırasında öldüğü, Samra’nın ise geçtiğimiz günlerde IŞİD’in işgali altındaki Rakka kentinden kaçmaya çalışırken örgüt militanları tarafından yakalanıp çekiçle dövülerek öldürüldüğü belirtildi. 

Samra’nın öldüğünü açıklayan The Local, konuyla ilgili haberini Rakka’da genç kızlarla birlikte yaşamış ve daha sonra IŞİD’den kaçmış Tunuslu bir kadının ifadesine dayandırdı. Haberde Tunuslu kadının kimliği açıklanmadı. 

Fransa, Merkel'den IŞİD'e karşı destek istedi

NELER YAŞADIKLARI BİLİNMİYOR

Samra ve Sabina’nın Avusturya’daki evlerinden kaçtıktan sonra önce Ankara’ya sonra da Adana’ya gittiği tespit edilmiş, ancak güvenlik güçleri buradan sonra iki kızın izini kaybetmişti. Genç kızlar daha sonra sosyal medyada Rakka’da kalaşnikoflarla poz verirken çekilmiş fotoğraflarını yayınlamıştı.

Caferi: IŞİD'in İran'da eylem yapması uzak ihtimal

"IŞİD’in poster kızları" olarak da bilinen genç kızların, Suriye’de neler yaşadığı ve Samra’nın neden kaçmaya çalıştığı ise tam olarak bilinmiyor.

Medvedev: Ankara IŞİD'i savunuyor