IŞİD'le savaşana ABD'den maaş!

IŞİD'le savaşana ABD'den maaş!
IŞİD'le savaşana ABD'den maaş!
ABD Savunma Bakanlığı terör örgütü IŞİD'e karşı savaşacak Suriyelileri, ayda 250-400 Dolar arası maaşa bağlayacaklarını açıkladı.

RADİKAL - Pentagon Sözcüsü Elissa Smith konuya ilişkin yaptığı açıklamada, IŞİD'e karşı mücadele edecek Suriyelilere, yetenek, verimlilik ve liderlik özelliklerine göre ayda 250 ile 400 dolar arasında maaş ödeneceğini belirtti. Smith, Suriye 'ye komşu ülkelerden ve Suriye içinden seçilen hem IŞİD'e hem de Esad yönetimine karşı güçlerin eğitimlerinin bir kaç ay süreceğini, şu anda 90 kişinin eğitim görmekte olduğunu, yıl sonuna kadar bu sayının 3 bine, 12 ay içinde de 5 bin 400'e çıkmasını umduklarını söyledi. (Nafiz ALBAYRAK/ NEW YORK /DHA)


  http://www.radikal.com.tr/138389813838981

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  UNUTMAYIN - street photographer

  ABD'nin zaman zaman gerçekleştirmiş olduğu politik stratejilerinden sadece birkaçı. Yada buz dağının görülen tarafı dersek daha mantıklı ve yerinde bir açıklama olur. Mesele burada aslında IŞİD belası değil, IŞİD sonrasında bölgeye hakim olabilecek yada hakimiyeti/güç gösteri ile kimlerin gelmesi gerektiğine dair bir zemin çalışması. Yaklaşık olarak 5 bin gibi bir rakam verilmesi sonrasında meydana çıkacak IŞİD gibi yapıların ortaya çıkacağını gösterme kalmıyor aynı zamanda konjonktür olarak bazı şeylere aç olan bölgenin iyice korlanması ve alevlenmesi açısından da iyi bir adım olarak görüyorlar. IŞİD karşısına çıkarmış oldukları bu kişilerin silahları ve mühimmat eğitimleri ABD ordusu tarafından verilmesi ve sonrasında bu eğitimi alan kişilerin onların karşısında yada ESAD belası karşısında başka bir yapı olmayacağının garantisini kimse veremez sanırım demi?