İslam Ordusu lideri Zehran Alluş Londra'da

İslam Ordusu lideri Zehran Alluş Londra'da
İslam Ordusu lideri Zehran Alluş Londra'da
İslam Ordusu'nun lideri Zehran Alluş'un İngiliz istihbarat servisi MI6'in davetlisi olarak başkent Londra'ya gittiği ifade edildi.

RADİKAL - İslam Ordusu adlı silahlı örgütün lideri Zehran Alluş’un İngiliz istihbarat servisinin davetlisi olarak Londra’ya gittiği bildirildi.

Suriye 'de Esad karşıtı örgütlere ait Orient’in haberine göre, Londra’daki Suriyeli 'muhalif' kaynaklar el-Kudsu’l Arabi gazetesine İslam Ordusu adlı silahlı grubun lideri Zehran Alluş’un İngiltere ’de olduğunu söyledi. Zehran Alluş’un Londra ziyaretinin İngiliz istihbarat servisi MI-6’nın koordinasyonu ile gerçekleştirildiğinin belirtildiği haberde Alluş’un daha önce yaptığı Türkiye ve Suudi Arabistan ziyaretlerine işaret edilerek ziyaretin yakında başlatılması beklenen Şam’ı ele geçirmeye yönelik savaşla ilgili koordinasyonu amaçladığı bildirildi.

Nusra Cephesi'nden Dürzi katliamı

Haberde ayrıca, Şam’ın düşmesinden ya da rejimin çekilmesinden sonra başkentin kaosa sürüklenmemesi için yapılacak düzenlemelerin söz konusu edildiği bildirildi. (YDH) 

Fehim Taştekin yazdı. "Suriye cephesi: Karanlık bir dehliz, küçük bir umut!"

ABD, IŞİD operasyonlarına günde 9 milyon dolar harcıyor


  http://www.radikal.com.tr/137851913785191

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kötü ile daha kötü arasında seçim - legendary

  Batılı devletler İslam dünyasında müttefik ararken aynı hataya düşüyorlar. Düşmana (!) karşı savaşan cephede yer alan radikallerle flört doğru değil. Esad rejimi iyi değil. Kimse aksini iddia etmiyor zaten. Ama ona karşı politika üretirken radikal unsurlarla flört edilmesi de yanlış ABD'nin Afganistan'da Sovyetlere karşı kullanmak için destek verdiği mücahitlerin sonra kendisine 11 Eylül saldırıları olarak geri dönmesinden ders alınmamış gibi... Her ülke gibi Batılı devletler de ilk bakışta doğru görünen bir yol izleyerek bir ülke içerisinde kendi politikalarına karşı unsurları dengeleyecek veya onun yerini alacak alternatifler arıyor. İslam dünyası içinde müttefikler bulup ilişki kurmak istiyorlar ama ısrarla görmeyi reddettikleri şey başta siyasal İslam olmak üzere İslam dünyasındaki her siyasi hareketin az veya çok batı karşıtı hatta nefretini esas alan bir dünya görüşü kuşanmış olduklarıdır... Bu gerçek üzerinden hareket edersek Batılı devletler her ne kadar zayıf bulsalar da seküler akımları destekleyip onlarla ittifak arayışı içinde olmalıdır. Bu uzun vadeli çıkarlarına daha fazla hizmet edecektir...