'İslamcı solucanlara teslim olmayacağız'

'İslamcı solucanlara teslim olmayacağız'
'İslamcı solucanlara teslim olmayacağız'
Londra'da eski bir askerin yol ortasında satır ve bıçakla öldürülmesine tepki gösteren aşırı sağcı İngiliz gruplar "İslamcı solucanlara teslim olmayacağız" sloganlarıyla camilere saldırdı.

İngiltere 'nin başkenti Londra 'da dün eski bir askeri satır ve bıçakla öldürmesinin ardından ülkede başlayan gerilim tırmanarak sürüyor. İngiltere genelinde aşırı sağcılar, Müslümanları ve camileri hedef aldı. Özellikle aşırı sağcı İngiliz Savunma Ligi EDL yanlıları kar maskeleri takarak cinayetin işlediği bölgede gösteri yaptı.

WoolWich'te bir barda toplanan 100 kadar aşırı sağcı, polise içki şişeleriyle saldırdı. Polisle çatışan aşırı sağcılar, yakındaki bir camiye de saldırıda bulundu.

'İSLAMCI SOLUCANLARA TESLİM OLMAYACAĞIZ'
Kar maskeleri takarak polisle çatışmaya giren ve camiye saldıran aşırı sağcı EDL üyeleri, "İslamcı solucanlara teslim olmayacağız" sloganı attı.

EDL grubunun lideri Tommy Robinson, "Liderlerimiz yeterince güçlü değil. Bütün bunların olmasına onlar izin verdi. İnsanlar "Müslüman" sözcüğünü bile kullanmaya korkuyor. Kendilerini savunmaktan korkuyorlar. Ama artık yeter. Bu ülkenin insanları çok öfkeli ve artık yeter" dedi.

MÜSLÜMANLARDAN BİRLİK ÇAĞRISI
İngiltere'deki Müslüman kuruluş ve derneklerden saldırıyı kınayan açıklamalar geldi. İngiltere Müslüman Konseyi yaptığı açıklamada, barbarca olarak nitelendirdiği saldırının İslam ile ilgisi olmadığını belirterek Müslüman ve Müslüman olmayanlara nefrete ve düşmanlığa karşı birlikte hareket etme çağrısı yaptı. (Ntv)

İngiltere´yi ayağa kaldıran asker cinayeti