İspanya'ya bavulda sokulan çocuğa ülkede kalma izni

İspanya'ya bavulda sokulan çocuğa ülkede kalma izni
İspanya'ya bavulda sokulan çocuğa ülkede kalma izni
İspanya'ya bir bavulun içinde sokulmak istenen Adou adlı çocuğun ülkede kalmasına izin verildi.

RADİKAL – 7 Mayıs’ta bir bavulun içinde İspanya ’ya sokulmak istenen sekiz yaşındaki Adou Ouattara adlı çocuğun ülkede kalmasına izin çıktı. Yetkililer, çocuğun annesiyle buluşması için verilen iznin bir yıllık olduğunu duyurdu.

Al Arabiya’nın haberine göre, polisin nefes almakta zorlanır şekilde, 19 yaşındaki bir kadının bavulun içinde bulduğu çocuğun sağlık durumunun iyi olduğu belirtilmişti. Çocuğun ülkeye girişinin İspanya’daki ailesi tarafından ayarlandığı açıklanmıştı. Çocuğun bavulun içindeki görüntüsü dünya çapında büyük ses getirmişti.

8 yaşında çocuğu bavulda ülkeye sokmak istedi

Çocuğun babası Ali Ouattara’nın insan hakları istismarı nedeniyle aynı sınırda gözaltına alındığı belirtilirken, Ouattara’nın avukatı Juan Isidro Fernandez Diaz, müvekkilinin, oğlunun ülkeye bu şekilde sokulacağını bilmediğini savundu.

NE OLMUŞTU?

Fas ile İspanya sınırları içinde bulunan Ceuta kentinden İspanya'ya giriş yapmak isteyen 19 yaşındaki Faslı bir kadından şüphelenen sınır polisi, kadının taşıdığı "Trolley" tipi dört tekerlekli bavulda 8 yaşındaki bir çocuğun olduğunu tespit etmişti.

İspanya'nın Kanarya adalarında çalışan ve oturma izni bulunan Fatima E.Y adlı Faslı bir kadından, Ouattara'nın ailesi para karşılığında bavulu sınırın öbür yanına kadar taşımasını istemişti.

 


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Fas

  ,

  İspanya

  ,

  Para

  http://www.radikal.com.tr/136373813637381

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  İnsanların birbirini çiğnercesine kaçtığı coğrafya - legendary

  Diğer taraftan insanların, yaşadıklarının müsebbibi olan ve kendilerini bu müşkül duruma sokan bilim dışı zihinsel rehberlerini sorgulamadıklarını görüyoruz. Kafir (!) kabul ettiği AB topraklarına koşan kitleler, arkalarında bırakmaya çalıştıkları şeyin aslında bilim dışı düşünsel rehberleri olduğunun ne kadar farkındadır!? Hem mevcut zihniyeti, dünya görüşü ile bu coğrafyanın acınası mazlumları (!) kolayca zalime dönüşebiliyor. Acıyıp, sınırınızı açtığınız insanların yarın caniye döndüğünü gördüğünüzde şaşırmıyorsunuz... Kızını, karısını, kız kardeşini boğazladığında veya buna da gerek yok yaşamlarını kısıtladıklarında gerçek yüzlerini göstermiş oluyorlar... Sonra onulmaz, iflah olmaz sosyal sorunları toplumu kemirdikçe kafir Batıya doğru koşuyorlar. Ne yaman çelişki!?