İspanya'ya bavulda sokulan çocuğa ülkede kalma izni

İspanya'ya bavulda sokulan çocuğa ülkede kalma izni
İspanya'ya bavulda sokulan çocuğa ülkede kalma izni
İspanya'ya bir bavulun içinde sokulmak istenen Adou adlı çocuğun ülkede kalmasına izin verildi.

RADİKAL – 7 Mayıs’ta bir bavulun içinde İspanya ’ya sokulmak istenen sekiz yaşındaki Adou Ouattara adlı çocuğun ülkede kalmasına izin çıktı. Yetkililer, çocuğun annesiyle buluşması için verilen iznin bir yıllık olduğunu duyurdu.

Al Arabiya’nın haberine göre, polisin nefes almakta zorlanır şekilde, 19 yaşındaki bir kadının bavulun içinde bulduğu çocuğun sağlık durumunun iyi olduğu belirtilmişti. Çocuğun ülkeye girişinin İspanya’daki ailesi tarafından ayarlandığı açıklanmıştı. Çocuğun bavulun içindeki görüntüsü dünya çapında büyük ses getirmişti.

8 yaşında çocuğu bavulda ülkeye sokmak istedi

Çocuğun babası Ali Ouattara’nın insan hakları istismarı nedeniyle aynı sınırda gözaltına alındığı belirtilirken, Ouattara’nın avukatı Juan Isidro Fernandez Diaz, müvekkilinin, oğlunun ülkeye bu şekilde sokulacağını bilmediğini savundu.

NE OLMUŞTU?

Fas ile İspanya sınırları içinde bulunan Ceuta kentinden İspanya'ya giriş yapmak isteyen 19 yaşındaki Faslı bir kadından şüphelenen sınır polisi, kadının taşıdığı "Trolley" tipi dört tekerlekli bavulda 8 yaşındaki bir çocuğun olduğunu tespit etmişti.

İspanya'nın Kanarya adalarında çalışan ve oturma izni bulunan Fatima E.Y adlı Faslı bir kadından, Ouattara'nın ailesi para karşılığında bavulu sınırın öbür yanına kadar taşımasını istemişti.

 


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Fas

  ,

  İspanya

  ,

  Para