İsrail askerleri 72 yaşındaki Filistinli kadını öldürdü

İsrail askerleri 72 yaşındaki Filistinli kadını öldürdü
İsrail askerleri 72 yaşındaki Filistinli kadını öldürdü
İsrail askerlerinin ateş açması sonucu ağır yaralanan 72 yaşındaki Filistinli kadın hayatını kaybetti.

RADİKAL - İsrail askerlerinin ateş açması sonucu ağır yaralanan 72 yaşındaki Filistinli kadının hayatını kaybettiği bildirildi. Kudüs'teki Shaare'e Zedek Hastanesi sözcüsü Shoham Robio, yaptığı açıklamada, "ElHalil şehrinden getirilen Tharwat al-Sharawi isimli 72 yaşındaki Filistinli kadın hastaneye ulaştığında yaşamını yitirmişti" bilgisini paylaştı.

Söz konusu Filistinli kadın, El-Halil'de İsrail askerleri tarafından vurularak ağır yaralanmıştı. Filistin'in Maan haber ajansında yer alan habere göre, vurulduktan sonra hayatını kaybeden 72 yaşındaki kadının eşi de Birinci İntifada sırasında İsrail askerlerince öldürülmüştü.

Hamas'tan 'işlevsel İntifada liderliği' çağrısı

İsrail işgali altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs ile Gazze'nin çeşitli bölgelerinde neredeyse her gün, "saldırı girişiminde bulunduğu" iddia edilen Filistinliler, İsrail askerlerinin açtığı ateşte yaşamını yitiriyor.

Bir ayda 800 Filistinli çocuk gözaltına alındı

Yahudi yerleşimcilerin Filistinlilere saldırıları ve Mescid-i Aksa'ya yönelik baskınlarıyla bölgede giderek tırmanan gerginlik, Batı Şeria ve Gazze'de düzenlenen gösterilerde çıkan çatışmalarla ciddi boyuta ulaştı. Batı Şeria, Kudüs ve Gazze'nin çeşitli bölgelerinde Filistinliler ve onlara müdahale eden İsrail askerleri arasında arbede yaşanıyor. (AA)

Muhammed Allan serbest bırakıldı

İsrail ordusundan Filistin radyosuna baskın