İsrail askerleri bir Filistinliyi daha öldürdü

İsrail askerleri bir Filistinliyi daha öldürdü
İsrail askerleri bir Filistinliyi daha öldürdü
İsrail askerleri, Batı Şeria'nın güneyindeki El-Halil kentinde bir Filistinliyi vurarak öldürdü.

RADİKAL - İsrail askerlerinin Batı Şeria'nın güneyindeki El-Halil kentinde bir Filistinliyi vurarak öldürdüğü bildirildi. İsrail ordusundan yapılan açıklamada, "El Halil kentinde askerler elinde silah ve bıçak olan bir Filistinlinin içeri (Yahudi yerleşim yerine) sızmaya çalıştığını fark etti. Şüpheli şahıs etkisiz hale getirildi" ifadelerine yer verildi.

Kudüs'te de gece yarısı İsrail askerlerinin açtığı ateş sonucu yaralanan Filistinli Ahmed Salah'ın (20) hastanede hayatını kaybettiği bildirilmişti. Görgü tanıkları, Salah'ın da ikamet ettiği Kudüs yakınlarındaki Şu'fat mülteci kampında gösteri düzenleyen Filistinliler ile İsrail polisi arasında dün akşam başlayan arbedenin sabah saatlerine kadar devam ettiğini ifade etti. İsrail polisinin müdahale sırasında göz yaşartıcı gazın yanı sıra gerçek ve plastik mermi kullandığı gösteride Filistinlilerin, molotof kokteyli ile taş attığı kaydedildi. İsrail polisinden ise konuya ilişkin bir açıklama yapılmadı. Öldürülen her iki Filistinlinin de cenazesinin bugün kaldırılacağı öğrenildi.

Hamas: Bu gerçek bir İntifada

YEDİ KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Öte yandan Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, dün İsrail sınırına yakın bölgelerde düzenlenen gösteriler sırasında İsrail askerleri ile Filistinli göstericiler arasında meydana gelen olaylarda 7 kişinin hayatını kaybettiğini açıklamıştı.

İsrail askerleri Filistinlilere ateş açtı

Gazze, Batı Şeria ve Kudüs bir süredir Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya yönelik baskınları ve Yahudilerin ihlallerine tepki gösteren Filistinliler ile İsrail askerleri arasında yaşanan olaylara sahne oluyor. (AA)

Eylemci kılığına giren İsrail askerleri Filistinli genci linç etti