İsrail askerlerinden Mescid-i Aksa'ya baskın

İsrail askerlerinden Mescid-i Aksa'ya baskın
İsrail askerlerinden Mescid-i Aksa'ya baskın
İsrail askerleri bugün sabah saatlerinde Mescid-i Aksa'ya baskın düzenledi. Askerlerin biber gazı kullanmasının ardından yaralıların olduğu belirtildi.

RADİKAL – İsrail askerlerinin bugün sabah saatlerinde Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediği bildirildi. Onlarca askerin katıldığı baskında biber gazı, sersemletici el bombası ve ses bombası kullanılması sonucu Filistinliler arasında yaralananların olduğu ifade edildi. Russia Today’in haberine göre, İsrail’den yapılan açıklamada baskının “ güvenlik operasyonu” kapsamında gerçekleştirildiği belirtildi.

AFP muhabiri çok sayıda kişinin gözaltına alındığı aktarırken, 50 yaş altındaki erkeklerin camiye girmesine izin verilmediği ve içeridekilerin de zorla dışarı çıkarıldığı bildirildi.

AFP’ye konuşan Filistinli görgü tanıkları, İsrail askerlerinin camiye girdikten sonra hasara yol açtığını söylerken, seccadelerin de bir kısmının askerler tarafından yakıldığı belirtti. 

İsrail güvenlik güçlerinin gazetecilere saldırdığı da görgü tanıklarının aktardıkları arasında. 

Bebek yakmanın cezası: 6 ay Batı Şeria'ya girme!

Öte yandan, İsrail askerlerinin camiden çıkmasının ardından Filistinlilerin yıkılan yerleri temizlemeye başladığı ifade edildi. 

İsrail askerlerinin kötü muamelesine maruz kalan Filistinli çocuk konuştu