İsrail askerlerini yılanla korkutuyorlar

İsrail askerlerini yılanla korkutuyorlar
İsrail askerlerini yılanla korkutuyorlar

Fotoğraf temsilidir

Filistinli gençlerin, Ramallah'ta İsrail askerlerine karşı yeni bir savunma taktiği olarak 'yılan kullanmayı' geliştirdiği bildirildi. Buna göre, gençler yılanları yakalayıp İsrail askerlerini korkutmak amacıyla konuşlandıkları bölgelere bırakıyor.

RADİKAL – Ramallah’ın Silvad kasabasında yaşayan Filistinli gençler, İsrail askerlerinin baskınlarına karşı yeni bir savunma taktiği geliştirdi. Zira, gençler, yılanları yakalayıp askerleri korkutmak amacıyla çeşitli noktalara bırakıyor.  

Middle East Eye’ın Anadolu Ajansı’ndan aktardığı habere göre,  Silvad’da sıklıkla meydana gelen çatışmalara karşı böyle bir yöntem geliştiren Filistinliler, yakaladıkları yılanları çatışmalarda İsraillilerin toplandığı bölgelerde serbest bırakıyor. Silvad’da yaşayan ismini vermek istemeyen bir aktivist, gençlerin yılanları kullanmaya nasıl başladığını şu sözlerle anlattı:

“Bu olay plansız bir şekilde, birkaç gencin yılan yakalayıp nereye bırakacaklarını bilememeleriyle başladı. Düşündükten sonra yılanları İsrail askerleri ve keskin nişancılarının olduğu yerlere bırakmaya karar verdiler. Yılanların yakınında askerlerin tepkisini, şok olduklarını, korktuklarını ve geri döndüklerini gördükten sonra, gençler mutlu oldu ve moralleri yükseldi.”

Hamas iki yeni füze üretti

İsrail'in Gazze saldırılarının 1. yılı

Vatikan, Filistin devletini tanıyan anlaşmayı imzaladı

İsrail: Yüzlerce sivilin ölümü hukuka uygun