İsrail Başbakanı Netanyahu'nun oyunu üretildi

İsrail Başbakanı Netanyahu'nun oyunu üretildi
İsrail Başbakanı Netanyahu'nun oyunu üretildi
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu karşıtı bir gençlik örgütü, 'Bibi' lakaplı başbakanın Paris'te yapılan terör karşıtı yürüyüşteki hareketlerini oyun haline getirdi.

RADİKAL - Fransa 'nın başkenti Paris'te Pazar günü düzenlenen teröre karşı birlik yürüyüşünde İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun ön sıralardaki hareketleri ülkesinde espri konusu olurken, görüntülerin bilgisayar oyunu yapıldı.

Hürriyet 'te yer alan habere göre, "Bibi'yi İtin" isimli oyun, Netanyahu karşıtı gençlik örgütlerinden "Siyonist Gençlik Kampı"nın logosuyla yayımlandı. Oyunda, klavyedeki oklar aracılığıyla yönlendirilen "Bibi" lakaplı Netanyahu'yu canlandıran karakter, grubun en ön sırasında yürüyen Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, selefi Nicolas Sarkozy, Mali Cumhurbaşkanı İbrahim Keita, Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Filistin lideri Mahmud Abbas'ın arasına katılmaya çalışıyor.

'Hollande Netanyahu'yu Paris'te istemedi'


Oyun kazanılsa da kaybedilse de sonunda aynı mesaj beliriyor: "Oyun bitti. Tekrar denemeyin. Bibi kazanınca, onun dışındaki herkes kaybeder. Farklı bir lidere ihtiyacımız var. İsrail'i en ön sıraya taşıyacak birine. Hem de ittirmeden."

Harf: Erdoğan'ın sözlerine şiddetle karşıyız

 

"Netanyahu'nun Paris'teki yürüyüşe katılması bir skandaldır"

Erdoğan: Netanyahu hangi yüzle Paris'e gitti

Independent: Paris'te beklenmedik Charlieler vardı