İsrail Batı Şeria'nın elektriğini kesebilir

İsrail Batı Şeria'nın elektriğini kesebilir
İsrail Batı Şeria'nın elektriğini kesebilir
İsrail, Filistin yönetiminin borçlarını ödememesi halinde Batı Şeria'nın elektriğini kesme tehdidinde bulundu

TELAVİV - İsrail Enerji ve Su Kaynakları Bakanı Uzi Landau, İsrail radyosunda yayımlanan açıklamasında, Batı Şeria'da elektrik dağıtımını üstlenen Kudüs Elektrik Şirketi'nin, İsrail Elektrik Şirketi'ne 175 milyon doları aşan borcunu iki hafta içinde ödemesi gerektiğini belirtti.

Bakan Landau, konuyla ilgili olarak İsrail Elektrik Şirketi'nin gerekli tedbirleri alması talimatını vereceğini ve bu tedbirler arasında Kudüs Elektrik Şirketi'ne verilen elektriğin kesilmesinin de bulunduğunu ifade etti.

Kudüs Elektrik Şirketi Sözcüsü Yusuf Ed-Dücani, daha önce yaptığı açıklamada, borçlarını ödememesi halinde Kudüs Elektrik Şirketi'ne verilen elektriğin durdurulabileceği ve mallarına da haciz konulabileceği tehlikesine işaret etmişti.

Özel bir şirket olarak faaliyet gösteren ancak elektrik üretmesine İsrail tarafından izin verilmeyen Kudüs Elektrik Şirketi, elektrik olmadan ülke yönetiminin ve ekonominin yürümesinin mümkün olmadığını ifade ederek, Filistin hükümetini bu konuda ciddi tedbirler almaya çağırmıştı.(aa)


  ETİKETLER:

  İsrail

  ,

  Filistin

  ,

  elektrik

  ,

  ülke

  ,

  bakan

  ,

  batı

  ,

  şirket

  ,

  Enerji