İsrail bu Türk'ü konuşuyor

İsrail bu Türk'ü konuşuyor
İsrail bu Türk'ü konuşuyor
İsrail, bir Türk'ün karıştığı cinayetle çalkalanıyor

İsrail 'i sarsan cinayetin zanlısı A.D. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Cinayetle ilgili çarpıcı ayrıntılar ortaya çıktı. Polis, maktulün kesilen başının hala bulunamadığını açıkladı.

İsrail medyası bir Türk'ün karıştığı cinayet ile çalkalanıyor. Jerusalem Post haberine göre, 18 aydır Tel Aviv'de işçi olarak çalışan 50 yaşındaki A.D., kafasını keserek öldürdüğü 45 yaşındaki D.I. ile ilgili cinayeti her ayrıntıyı çıkarıldığı mahkemede anlattı. Yaklaşık bir yıldır beraber olan iki sevgiliden A.D. mahkemede sevgilisini ekonomik anlaşmazlık yüzünden öldürdüğünü belirtti. Sevgilisinin önce kendisine öldürme amaçlı saldırdığını iddia eden A.D., öldürme amacı gütmediğini boğuşma sırasında sevgilisini boğarak ölümüne neden olduğunu iddia etti. A.D., "Ne komşulara haber verdim ne de polis çağırdım çünkü zaten bana inanmazlardı" dedi.

A.D. sevgilisinin öldüğünü gördükten sonra paniklediğini, cesedi ortadan kaldırmak amacıyla bavula koymaya çalıştığını söyledi. Cesedin bavula sığmadığını görünce sığdırmak için kafasını kestiğini anlattı.

UÇUŞTAN 5 SAAT ÖNCE YAKALANDI

Polis 2004'ten beri İsrail'de çalışma izni bulunan D.I.'nın cesedini bulduktan sonra, Rumen Polisi ve maktulün kızının verdiği bilgiler doğrultusunda, Türk işçi A.D.'yi Ben Gourion havalimanından Türkiye 'ye kaçmadan 5 saat önce bavuldaki başsız cesetle yakalamıştı. Ölen kadının kesik başının hala bulunamadığı belirtildi. İsrail polis sözcüsü "Maktul boğularak ve kafasına çekiçle vurularak öldürüldüğü ve ölmeden acı çektiği iddia ediliyor. Kesik başı hala bulamadık bu yüzden net bir açıklama yapamıyoruz" dedi.