İsrail Filistinli çocukları öldürdü

İsrail Filistinli çocukları öldürdü
İsrail Filistinli çocukları öldürdü
İsrail bombardımanı sonucu Gazze'de bir evde 2 yaşında çocuk ile hamile annesi yaşamını yitirdi. Batı Şeria'da ise İsrail askerleri kontrol noktasında 13 yaşındaki Filistinli bir çocuğu öldürdü.

RADİKAL - Filistin Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el Kudra, İsrail 'in Gazze'nin güneyindeki Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'na ait hedefler ile Zeytun'a yönelik hava saldırısında Nusairat mülteci kampında bir evin İsrail uçaklarınca vurulduğunu açıkladı. Saldırıda hamile olan Nur Hassan ve 2 yaşındaki kızı Rahaf hayatını kaybetti. Rahaf'ın babası Yahya Hassan ve erkek kardeşi ise yaralandı. Rahaf Hassan'ın ölü bedenine babası Yahya'nın sarılışı ve ağlaması AFP tarafından fotoğraflandı.

13 YAŞINDA ÇOCUK ÖLDÜRÜLDÜ

Filistin Sağlık Bakanlığı, Batı Şeria'daki olaylar sırasında İsrail askerleri tarafından 13 yaşındaki Ahmed Şeriki isimli çocuğun öldürüldüğünü duyurdu. Filistin Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, İsrail askerleri tarafından Ramallah yakınlarında başından vurulan 13 yaşındaki Filistinli bir çocuğun, getirildiği hastanede hayatını kaybettiği belirtildi.

İsrail askerleri bir Filistinliyi daha öldürdü

Bakanlığın açıklamasına göre, Nablus ve Tulkerm'de yoğunlaşan olaylarda, İsrail askerleri gerçek ve plastik mermi ile göz yaşartıcı gaz bombası kullandı. Nablus'ta 53, Tulkerm'de de 20 kişi atılan gerçek mermiyle yaralandı. Ramallah'ta da biri gerçek, diğeri plastik mermiyle 2 kişi yaralandı. Ramallah'ta başından vurularak yaralanan 13 yaşındaki Filistinli çocuk, getirildiği Ramallah Tıp Merkezi'nde hayatını kaybetti.

İsrail askerleri üç Filistinli çocuğu öldürdü

Yahudi yerleşimcilerin ağustos başlarında Nablus'ta Devabişe ailesinin evini kundaklamasıyla başlayan ve Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılarla devam eden ihlalleri nedeniyle Batı Şeria, Kudüs ve Gazze'de İsrail askerleriyle Filistinliler arasında gerginlik yaşanıyor. Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail'in 9 Ekim cuma gününden bu yana Gazze'ye düzenlediği saldırılarda 11 kişinin öldüğü, 200 kişinin yaralandığını açıklamıştı.  (Al Jazeera) 

Eylemci kılığına giren İsrail askerleri Filistinli genci linç etti

İsrail askerleri Filistinlilere ateş açtı