İsrail: Gazze'ye kara harekatına hazırız

İsrail: Gazze'ye kara harekatına hazırız
İsrail: Gazze'ye kara harekatına hazırız
İsrail Ordusu Sözcüsü Yoav Poli Mordechai, İsrail ordusunun Gazze'ye kara harekatına hazır olduğunu açıkladı.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve Savunma Bakanı Ehud Barak'ın yaptıkları açıklamalardan “Gazze'ye kara harekatına dair yeşil ışık aldıklarını” belirten Mordechai, İsrail basınına yaptığı açıklamada “Askeri operasyonlarda asıl hedefimiz, güneyde yaşayan İsraillilerin can güvenliğini sağlamak” dedi.

“Hamas elemanlarının yerinde olsaydım kendime yer altında sığınak arardım” ifadesini kullanan Mordechai, “Bizden istenilmesi halinde Gazze'ye kara harekatına ve birliklerimizi bu operasyonlar için silahlandırmaya hazırız” diye konuştu.

DIŞİŞLERİ MEMURLARININ İZİNLERİ İPTAL EDİLDİ 

İsrail Dışişleri Bakanlığı, dünyanın her yerindeki bakanlığa bağlı memurların izinlerini iptal ettiğini açıkladı.
Bakanlıktan yapılan açıklamada, Gazze konusuyla ilgili çalışmalar için dünyanın her yerindeki memurlarının izinlerinin iptal edildiği belirtildi.

Açıklamada, ayrıca memurların çalışma süresinin 24 saat olduğu ifade edildi.

Öte yandan İsrail polisinin ülke genelinde, asker kaçırma ve patlamalara karşı tedbir amacıyla olağanüstü hal uygulamasına gittiği kaydedildi.

İsrail basını, Hamas'ın askeri kanadı İzzettin el-Kassam Tugayı komutanlarından Ahmed el-Caberi'nin aracına düzenlenen bombalı saldırıda hayatını kaybetmesinin ardından, İsrail polisinin, Hamas'ın misillemesine karşı geniş güvenlik önlemleri aldığına yer verdi. (aa)

İSRAİL'İN SON SALDIRISINDA 15 YARALI HABERİ İÇİN TIKLAYINIZ...