İsrail Genelkurmay Başkanı: Saldırıları sürdürün

İsrail Genelkurmay Başkanı: Saldırıları sürdürün
İsrail Genelkurmay Başkanı: Saldırıları sürdürün
İsrail Genelkurmay Başkanı Benny Gantz, Gazze Şeridi'nin alt yapısına yönelik saldırıların devam etmesi için talimat verdi.

KUDÜS - İsrail Kanal 10 Televizyonu Gantz'ın bu sabah durum değerlendirmesi yapmak için düzenlediği oturumda, Gazze Şeridi'nin alt yapısına yönelik saldırıların devam etmesi için talimat verdiğini, ateşkes çabalarına ilişkin olarak da “Mısır'daki diyalog, İsrail ordusunun faaliyetlerini etkilememiştir” dediğini aktardı.

İsrail ordusu tarafından yapılan açıklamada, gece boyunca Gazze'de onlarca noktanın vurulduğu, İsrail savaş uçaklarının sabah erken saatlerde Gazze'deki Filistin Hükümeti'ne ait bakanlık binalarına hava saldırısı düzenlediği bildirilmişti.

MISIR'DAN GAZZE'YE 14 TIR YARDIM
Mısır, İsrail'in saldırılarının hedefi olan Gazze halkına gıda, tıbbi malzeme ve battaniye taşıyan 14 TIR yardım gönderdi.

Gazze ile Mısır arasındaki Refah sınır kapısından geçen ve devrim hareketlerinden 50 kişinin eşlik ettiği 14 TIR'lık yardım kafilesinde, Mısır'daki kurum ve kişiler tarafından verilen malzemeler bulunuyor.

İsrail'in Gazze'ye 14 Kasım Çarşamba gününden bu yana düzenlediği saldırılarda şu ana kadar 163 Filistinli ölürken, 900 kişi de yaralanmış çok sayıda bina da yıkılmıştı. (aa)