İsrail Hizbullah komutanını öldürdü

İsrail Hizbullah komutanını öldürdü
İsrail Hizbullah komutanını öldürdü
İsrail jetlerinin Şam'da düzenlediği hava saldırısında Hizbullah komutanı Samir Kantar hayatını kaybetti. Suriye devlet televizyonunun haberinde ise Kantar'ın 'terör saldırısı' sonucu öldürüldüğü aktarıldı.

RADİKAL - İsrail savaş uçaklarının Suriye'nin başkenti Şam'da düzenlediği hava saldırısında Hizbullah komutanı Samir Kantar hayatını kaybetti. İsrail jetlerinin Caramana bölgesindeki bir binayı dört uzun menzilli füzeyle hedef aldığı ifade edildi. Suriye resmi haber ajansı SANA’nın haberinde ise Kantar’ın “teröristlerin füze saldırısında” öldüğü belirtildi.

El Menar’ın haberine göre, 29 yıl İsrail’deki cezaevlerinde kalan Kantar hakkında Hizbullah’tan yapılan açıklamada, “Siyonist savaş uçakları Caramana’daki bir binayı hedef aldı. Kardeşimiz Mücahid Samir Kantar, birkaç Suriye vatandaşıyla birlikte saldırıda şehit oldu” denildi.

Kantar’ın kardeşi Besim Kantar, Hizbullah komutanının ölümünü Facebook hesabından duyurdu ve “Gurur duyarak lider Samir Kantar’ın şehadetinin yasını tutuyoruz ve şehit ailelerine katılmaktan onur duyuyoruz” ifadesini kullandı. Suriye Ulusal Savunma Güçleri ise kendi bünyelerindeki bir komutanın da hayatını kaybettiğini ve Kantar’ın cansız bedeninin Şam’daki bir hastaneye gönderildiğini aktardı. Ulusal Savunma Güçleri’nin Facebook hesabında İsrail’in iki savaş uçağıyla bombardıman düzenlediği kaydedildi.

Kantar Hizbullah lideri Hasan Nasrallah'la beraber

Nasrallah: ABD ve İsrail'in çıkarları ortaktır

İsrail’den konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmezken, İsrailli bakan Yoav Gallant, Kantar’ın öldürülmesiyle ilgili, “Samir Kantar gibi insanların dünyamızın bir parçası olmaması iyidir” ifadesini kullandı. Gallant, “Saldırının İsrail tarafından gerçekleştirilip gerçekleştirilmediğini doğrulayamam ya da reddedemem” dedi.

Kantar'ın 24 Kasım 2008'de Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad'la çekilmiş bir fotoğrafı

Nasrallah: Bölgedeki savaş Amerikan planına teslim olmayı reddeden herkese yönelik

1962 doğumlu Kantar, 16 yaşındayken Filistin Halk Kurtuluş Ordusu’nun üç üyesi ile birlikte Lübnan’dan İsrail’e geçerek burada bir saldırı düzenlemiş ve 542 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. 2008’de iki İsrail askerinin cenazesi karşılığında serbest bırakılan Kantar, İsrail hapishanelerinde en uzun süre tutulan Hizbullah militanı olmuştu.

Kassam Tugayları'ndan Nasrallah'a taziye mesajı

İsrail’in hedef aldığı Caramana, Dürzilerin ve Hıristiyanların yaşadığı bir bölge olarak biliniyor.

Obama Hizbullah'a yaptırım kararını imzaladı

İsrail Şam'da hava saldırısı düzenledi


  http://www.radikal.com.tr/149469314946931

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  BÖLÜNDÜLER VE ŞİMDİ.... - ARAGORA

  teker teker yok oluyorlar ..Bir olamadılar birlik hiç olamadılar..Koskoca arap dünyası yüzyıllardır birbirini yemekle meşgul..İslamda asla olmayan mezhepçiliği,tarikatçiliği kim körükledi?Sıffında ne oldu da islam bölündü?Sünninin ,şiinin eline ne geçti?Hani ,islamı bütün dinlere galip getirme emri vardı kuranda?Dalga mı geçiyorsunuz ?Beline bomba bağlayıp ötekinin camiine gönderenden islam çıkar mı ?Çıksa çıksa,fitne ,fesat ve ölüm çıkar..İşte yıllardır bu çıkıyor.