İsrail kendi casus aygıtını vurdu

İsrail kendi casus aygıtını vurdu
İsrail kendi casus aygıtını vurdu
İsrail, Lübnan Hizbullahı'nın haberleşmesini dinlemek üzere Lübnan topraklarına yerleştirdiği casus aygıtınının tespit edilmesi üzerine aracı kendi uçağıyla vurarak imha etti

Lübnan Ulusal Haber Ajansı’nın haberine göre, İsrail ’in, Lübnan’ın güneyindeki Zraariyeh ve Tayr Filsay kasabaları arasındaki kayalık bir alana gizlice yerleştirdiği ve tespit edilmemesi için kaya şeklini verdiği casus aygıtının varlığı Hizbullah tarafından tespit edildi.

İNSANSIZ UÇAKTAN FIRLATILAN ROKETLE VURULDU
Hizbullah’ın iletişim telleri üzerine yerleştirilen aygıtın tespit edildiğini anlayan İsrail, Hizbullah’ın müdahalesine izin vermeden aygıtı insansız bir uçaktan fırlatılan roketle vurarak imha etti.
Ajans, olaydan sonra Hizbullah’ın parçalanmış aracın çevresini kordon altına alarak kalıntıları toplamaya çalıştığını belirtirken, İsrail uçakları da enkaz üzerinde keşif uçuşu yaptı.

İsrail 2011 yılında da faaliyetine son verilen bir casus aracını yine uzaktan kumandalı bir araçla havaya uçurmuş, Hizbullah olaydan ancak doğal kaya şeklindeki casus aygıtının imha edilmesinden sonra haberdar olmuştu.(dha)