İsrail polisi bir Filistinliyi daha öldürdü

İsrail polisi bir Filistinliyi daha öldürdü
İsrail polisi bir Filistinliyi daha öldürdü
İsrail polisi, polisi bıçaklama girişiminde bulunduğu öne sürülen bir Filistinliyi öldürdü.

RADİKAL – Eski Kudüs’te Aslan Kapısı civarında bir Filistinlinin İsrail polisi tarafından öldürüldüğü açıklandı. Filistinlinin İsrail polisini bıçaklama girişiminde bulunduğu iddia edildi.

Middle East Eye’ın haberine göre, kurşungeçirmez yelekli polis olayda herhangi bir yara almazken,  Reuters’a konuşan bir görgü tanığı, polisin adama bağırdığını gördüğünü ve daha sonra polisin dört el ateş ettiğini söyledi. 66 yaşındaki görgü tanığı Hussam Wshah, “Adamın üstünde bıçak görmedim” dedi.

İsrail Filistinli çocukları öldürdü

HAMİLE KADIN VE İKİ YAŞINDAKİ KIZI ÖLDÜRÜLDÜ 

İsrailli yerleşimcilerin ağustos başlarında Nablus'ta Devabişe ailesinin evini kundaklamasıyla başlayan ve Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılarla devam eden ihlalleri nedeniyle Batı Şeria, Kudüs ve Gazze'de İsrail askerleriyle Filistinliler arasında gerginlik yaşanıyor. Hamas, son zamanlarda artan olayları ‘3’üncü İntifada’ olarak nitelerken, dün İsrail saldırısında hamile olan 30 yaşındaki Nur Hassan ve 2 yaşındaki kızı Rahaf hayatını kaybetti. Rahaf'ın babası Yahya Hassan ve erkek kardeşi ise yaralandı.

İsrail askerleri üç Filistinli çocuğu öldürdü

13 YAŞINDAKİ ÇOCUK ÖLDÜRÜLDÜ

Filistin Sağlık Bakanlığı, Batı Şeria'daki olaylar sırasında İsrail askerleri tarafından 13 yaşındaki Ahmed Şeriki isimli çocuğun öldürüldüğünü duyurdu. Filistin Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, İsrail askerleri tarafından Ramallah yakınlarında başından vurulan 13 yaşındaki Filistinli bir çocuğun, getirildiği hastanede hayatını kaybettiği belirtildi.

İsrail askerlerinin vurduğu Filistinli çocuk hayatını kaybetti

Hamas: Bu gerçek bir İntifada