İsrail polisinden Filistinlilere tehdit: Hiçbirinizi sağ bırakmayacağız

İsrail polisinden Filistinlilere tehdit: Hiçbirinizi sağ bırakmayacağız
İsrail polisinden Filistinlilere tehdit: Hiçbirinizi sağ bırakmayacağız
İsrail polisi, Ayda Mülteci Kampı'ndaki Filistinlilere, 'Eve gidin ya da siz ölene kadar gaz atacağız. Aileleriniz, çocuklarınız, herkes - sizi öldüreceğiz' şeklinde bir anonsla tehditler savurdu.

RADİKAL – İsrail sınır polisi, Batı Şeria’da bulunan Ayda Mülteci Kampı’ndaki Filistinlilere ölüm tehditleri savurdu. Filistinlileri “taş atmamaları için” uyaran polis, “Siz ölene kadar gaz atacağız” anonsunda bulundu.

Al Jazeera’de yer alan habere göre, bir dakikalık videoda, “Ayda Mülteci Kampı sakinleri, biz işgal kuvvetleriyiz. Taş atarsanız, siz ölene kadar gaz atarız. Çocuklar, gençler, yaşlılar – hepiniz öleceksiniz. Hiçbirinizi sağ bırakmayacağız” anonsu duyuluyor. Anonsu yapan ve kimliği bilinmeyen polis, bir Filistinlinin gözaltına alındığını belirterek, “Sizden birini tutukladık. Şu anda bizimle. Onu evinden aldık ve eğer taş atmaya devam ederseniz siz izlerken onu katledeceğiz ve öldüreceğiz. Eve gidin ya da siz ölene kadar gaz atacağız. Aileleriniz, çocuklarınız, herkes – sizi öldüreceğiz” diyor. Gözaltına alınan Filistinlinin 25 yaşında olduğu ve daha sonra serbest bırakıldığı belirtiliyor

İsrail'den hastane baskını

Times of Israel’in haberine göre, anonsu yapan polis görevden uzaklaştırıldı.

IŞİD neden İsrail'i tehdit etmiyor?

İsrail'den Gazze'ye hava saldırısı