İsrail: Rusya hava sahamızı ihlal etti

İsrail: Rusya hava sahamızı ihlal etti
İsrail: Rusya hava sahamızı ihlal etti

İsrail Savunma Bakanı Moşe Yalon ve İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu

İsrail Savunma Bakanı, Rusya'nın geçen günlerde İsrail'in hava sahasını ihlal ettiğini, ancak olayın 'iletişim kanalları aracılığıyla anında çözüldüğünü' söyledi.

RADİKAL – İsrail Savunma Bakanı Moşe Yalon, Rusya’nın geçen günlerde İsrail’in hava sahasını ihlal ettiğini açıkladı. Yalon, olayın ‘iletişim kanalları aracılığıyla anında çözüldüğünü’ söyledi.

Times of Israel’in haberine göre, Rus uçağının İsrail hava sahasından 1.6 kilometre içeri girdiğini söyleyen Yalon, “Belli ki, Golan yakınlarında uçan pilotun bir hatasıydı” ifadesini kullandı. Rusya ve İsrail’in arasında Suriye konusunda herhangi bir çatışma yaşanmaması için görüşmeler yapıldığını, bilgi paylaşımında mutabık kalındığını ve kırmızı hat kurulduğunu hatırlatan Savunma Bakanı, “Rus uçakları bize saldırmayı hedeflemiyor, dolayısıyla bir hata olduğunda otomatik olarak tepki verip uçakları düşürmememiz gerekiyor” dedi.

Rusya'dan Türk Akımı açıklaması

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Eylül’de bir araya gelmiş ve Suriye’de hava saldırıları konusunu ele almışlardı.

Rus milletvekili: Dönerden vazgeçin

Rusya, Suriye’de hava saldırılarına 30 Eylül’de başladı.

İngiltere Savunma Bakanı'ndan 'IŞİD'e hava saldırısı' açıklaması

İngiltere Savunma Bakanı'ndan 'IŞİD'e hava saldırısı' açıklaması