İsrail Suriye'de yaralanan 1600 militanı tedavi etti

İsrail Suriye'de yaralanan 1600 militanı tedavi etti
İsrail Suriye'de yaralanan 1600 militanı tedavi etti
İsrail'in bugüne kadar Suriye'de yaralanan 1600 cihatçı militanı tedavi ettiği bildirildi.

RADİKAL - İsrail ’in şimdiye kadar Suriye ’deki çatışmalarda yaralanan 1600 militanı tedavi ettiği açıklandı. İsrail Kanal-2 televizyonu Suriye’de yaralanan cihatçı militanların İsrail’deki hastanelere intikali konusunda bir programa yer verdi.

Programda, şimdiye kadar Suriye’deki çatışmalarda yaralanan 1600 kişinin tedavi edildiği ve her gün yaralananların İsrail’deki hastanelere intikalinin devam ettiği bildirildi.

Suriye'den İsrail'deki Dürzilere övgü

'YAHUDİLERİ ÖLDÜRMEM'

Suriye’deki çatışmalarda yaralandıktan sonra Nehariya hastanesinde tedavisi süren bir kişi İsrail Kanal-2 televizyonu muhabirine “Tedavi olduktan sonra Suriye’ye döneceğim ve Alevi, Şii veya Dürzi bulduğumda öldüreceğim, ancak Yahudileri öldürmem çünkü ben burada Yahudilerin bana iyi davrandığını gördüm” dedi.

Haretz: İsrail ve Türkiye gizlice görüştü

Bazı yaralıların İbranice cümleler öğrendiğine dair görüntüler de yayımlayan İsrail Kanal-2 televizyonu, tedavi edilen yaralıların ÖSO, Nusra ve IŞİD gibi örgütlere mensup olduklarını belirterek “Hepsinin gözleri nefret dolu ; ama bu nefret İsrail’e yönelik değil. Onlar, kalpleri İsrail hükümetine sevgi ile dolu bir şekilde savaş için Suriye’ye geri dönüyorlar” yorumunu yaptı. (YDH)

'İsrail'le Türkiye Roma'da gizli görüştü'


  ETİKETLER:

  Alevi

  ,

  İsrail

  ,

  Suriye

  ,

  Türkiye

  ,

  Roma

  ,

  Nefret

  ,

  ÖSO

  ,

  dolu

  ,

  IŞİD