İsrail'de Eritreli göçmeni saldırgan zannedip öldürdüler

İsrail'de Eritreli göçmeni saldırgan zannedip öldürdüler
İsrail'de Eritreli göçmeni saldırgan zannedip öldürdüler
İsrail polisinin dün saldırgan zannederek vurduğu ve çevredekilerin linç ettiği Eritre asıllı sığınmacı yaşamını yitirdi.

RADİKAL - İsrail 'in güneyindeki Beerşeba şehrinde düzenlenen silahlı saldırıda, polis tarafından saldırgan zannedilerek vurulduktan sonra çevredeki Yahudiler tarafından linç edilen Eritre asıllı sığınmacının hayatını kaybettiği bildirildi. İsrail basınında çıkan haberlere göre, dünkü Beerşeba saldırısının faili olarak açıklanan iki kişiden birinin saldırgan olmayıp Eritreli bir sığınmacı olduğu anlaşıldı.

Yediot Ahronot gazetesinde yer alan haberde, "dün saldırgan zannedilerek vurulan kişinin çevredeki İsrailliler tarafından linç edilerek ağır yaralandığı ve kaldırıldığı hastanede bu sabah hayatını kaybettiği" bilgisine yer verildi. Haberde ayrıca, polisin Eritreli sığınmacının öldürülmesiyle ilgili soruşturma başlattığı belirtildi.

'İsraillilere saldırdığı düşünülen Filistinliler gözaltına alınmak yerine vuruluyor'

İKİ KİŞİ SANDILAR

Öte yandan İsrail polisi, dün düzenlenen silahlı saldırıyı gerçekleştiren kişinin İsrail vatandaşı bir Filistinli olduğunu açıkladı. Kimliği Muhand el-Okabi olarak açıklanan kişinin İsral'in güneyindeki Negev bölgesinde yer alan Hura kasabasında yaşayan bir bedevi olduğu belirtildi.
İsrail'in güneyindeki Beerşeba şehrinde dün akşam düzenlenen silahlı saldırıda bir İsraillinin öldüğü, 10 kişinin de yaralandığı belirtilmişti.

İsrail Filistinlilere şiddette sınır tanımıyor

İsrail polis sözcüsü Micky Rosenfeld ilk yaptığı açıklamada, saldırının iki kişi tarafından gerçekleştirildiğini belirterek, "Saldırıyı gerçekleştiren teröristlerden biri vurularak öldürüldü, diğeri yaralı olarak ele geçirildi" ifadelerini kullanmıştı. Rosenfeld daha sonra yaptığı açıklamada ise saldırının bir kişi tarafından gerçekleştirdiğini bildirmiş ancak konuyla ilgili daha fazla detay vermemişti. (AA)

Kerry, Netanyahu ve Abbas'la görüşecek

1 haftada 14 Filistinli öldü