İsrail'den Erdoğan'a tepki

İsrail'den Erdoğan'a tepki
İsrail'den Erdoğan'a tepki
İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İsrail Başbakanı Netanyahu'nun Paris'teki yürüyüşe katılmasını eleştiren sözlerine tepki gösterdi.

RADİKAL - İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, Avrupa ve Asya büyükelçileri ile yaptığı toplantısının bir kısmını Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın İsrail Başbakanı Netanyahu'yla ilgili sözlerine ayırdı.

Lieberman, Erdoğan'ı "Yahudilere karşı nefret tohumları yaymakla" suçlayarak "Avrupa'nın bu kişiye karşı daha fazla sessiz kalamayacağını" savundu. Dışişleri Bakanı, "Avrupa bu komşu katile karşı kuzuların sessizliğini oynuyor, bu durum Yahudi düşmanlığını körüklemektedir, şayet harekete geçilmez ise 30'lu yılların gerçeğine tekrar dönebiliriz" sözlerini ettiği yazıldı.

Harf: Erdoğan'ın sözlerine şiddetle karşıyız

İsrail Dışişleri Bakanı Lieberman ayrıca Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas'ı da terörist bir diplomat olarak tanımlayarak bu şahsın Filistin devletinin kurulmasından çok kendi geleceğini düşündüğünü iddia etti. (Mehmet Çiftçi/ DHA)

"Netanyahu'nun Paris'teki yürüyüşe katılması bir skandaldır"

İsrail Başbakanı Netanyahu'nun oyunu üretildi

İsrail'den Gökçek'e mektup